Młodzież ZSI w Słupsku została przeszkolona na wypadek zamachu terrorystycznego - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Młodzież ZSI w Słupsku została przeszkolona na wypadek zamachu terrorystycznego

21 października 2016, 8:07
Młodzież ZSI w Słupsku została przeszkolona na wypadek zamachu terrorystycznego

Młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu z zakresu postępowania w przypadku zamachu terrorystycznego. Zajęcia szkoleniowe z uczestnikami poprowadziła sierżant Edyta Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

W trakcie spotkania licealiści i pedagodzy dowiedzieli się, jak postępować w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym, które potencjalnie mogą wystąpić na terenie placówek oświatowych. Prowadząca szkolenie policjantka przybliżyła procedury postępowania w chwili zagrożenia, przekazała informacje o tym, jakie dane należy przekazać odpowiednim służbom podczas informowania ich o wtargnięciu napastnika do placówki, a także jak postępować w sytuacji kiedy zostajemy zakładnikami podczas ataku terrorystycznego. Funkcjonariuszka wyjaśniała jak się zachować i w jaki sposób współpracować z Policją.

W trakcie szkolenia wykorzystano film instruktażowy, który zawierał m.in. podstawowe zasady postępowania w chwili wtargnięcia zamachowca do szkoły tj. sposobach alarmowania, ewakuacji, udzielania pomocy. W prezentacji omówiono konkretne przypadki terrorystycznych ataków, które miały miejsce na świecie.

- Żyjemy w trudnych czasach i warto rozmawiać, szkolić się w związku z możliwością wystąpienia potencjalnych zagrożeń. Głównym celem szkolenia było uświadomienie i wzmocnienie wiedzy o zagrożeniach terrorystycznych i zasadach postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym – mówi Monika Stępnik, dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.


Młodzież ZSI w Słupsku została przeszkolona na wypadek zamachu terrorystycznegoMłodzież ZSI w Słupsku została przeszkolona na wypadek zamachu terrorystycznegoMłodzież ZSI w Słupsku została przeszkolona na wypadek zamachu terrorystycznegoMłodzież ZSI w Słupsku została przeszkolona na wypadek zamachu terrorystycznegoMłodzież ZSI w Słupsku została przeszkolona na wypadek zamachu terrorystycznegoMłodzież ZSI w Słupsku została przeszkolona na wypadek zamachu terrorystycznegoMłodzież ZSI w Słupsku została przeszkolona na wypadek zamachu terrorystycznego