Licealista ze Słupska uczestnikiem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego Interakcje - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Licealista ze Słupska uczestnikiem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego Interakcje

24 października 2016, 10:38
Licealista ze Słupska uczestnikiem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego Interakcje

Stanisław Czomber, uczeń trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, był uczestnikiem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego Interakcje. W wydarzeniu trwającym sześć dni uczestniczyło 30 najzdolniejszych uczniów z 14 szkół plastycznych z całej Polski. Impreza została objęta patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Plener przeznaczony był dla uczniów Liceów Plastycznych z całej Polski posiadających szczególne umiejętności i predyspozycje i pragnących kontynuować naukę w zakresie szeroko pojętych działań projektowych. Każda

szkoła mogła delegować tylko dwóch uczestników. W ramach pleneru odbywały się wykłady, które prowadzili projektanci i wykładowcy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Licealiści brali udział w dyskusjach poszerzających i uzupełniających dotychczasowe formy kształcenia oraz realizowali zadania dydaktyczne z zakresu projektowania.

- Bardzo inspirujące i wzbogacające doświadczenie artystyczne. Na pewno wyniosłem z pleneru wiele cennych doświadczeń i spostrzeżeń, które postaram się wykorzystać przy realizacji różnych przedsięwzięć z zakresu projektowania. Jako uczestnicy mieliśmy sposobność brać udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez jednych z najlepszych projektantów i wykładowców w Polsce. Miałem też możliwość pracować przy okazji warsztatów z moimi rówieśnikami z całej Polski - to bardzo utalentowani młodzi ludzie – mówi Stanisław Czomber, uczeń Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Wszystkie wydarzenia plenerowe odbywały się na terenie Plenerowego Domu Studenckiego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w miejscowości Skoki. Organizatorem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego było Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu, Stowarzyszenie KRESKA działające przy szkole oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Plener został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego.Licealista ze Słupska uczestnikiem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego Interakcje