Aktualności

17 listopada 2016, 13:54Uczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciół

Uczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciół

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w międzynarodowej wymianie młodzieży z zaprzyjaźniona szkołą Gymnasium Heissen w Mülheim an der Ruhr. Przez tydzień młodzi słupszczanie gościli u niemieckich kolegów, poznając kulturę i realia zachodnich sąsiadów oraz doskonaląc umiejętności językowe.

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zostali ugoszczeni przez niemieckich kolegów w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży. To efekt wieloletniej współpracy pomiędzy słupską placówką a niemiecką szkołą. Uczniowie ze Słupska mieli okazję realizować wspólny projekt, poznawać kulturę i realia naszych zachodnich sąsiadów, a także wspólnie zwiedzać, bawić się i co najważniejsze doskonalić umiejętności językowe.

Młodzież ze Słupska miała okazję poznać najwspanialsze zabytki regionu i wziąć udział w interesujących zajęciach lekcyjnych. Weekend uczniowie spędzili w niemieckich rodzinach. Niektórzy z młodych słupszczan mieli okazję polecieć balonem, bądź uczestniczyć w meczu piłkarskim z udziałem drużyny Borussii Dortmund. Ostatniego dnia wymiany odbyła się impreza pożegnalna. Rodzice niemieckich uczniów przygotowali smaczne potrawy, w tym polskie przystawki i dania.

- Uczestnictwo w lekcjach naszych niemieckich przyjaciół było niezwykle ciekawym doświadczeniem, mieliśmy sposobność przyjrzeć się ich pracy, jak również wziąć w nich aktywny udział. Trzeba przyznać, ze wymiany to wspaniała zabawa i genialny sposób na doskonalenie umiejętności językowych. Wyjazd obfitował w mnóstwo atrakcji, emocji i niezapomnianych wrażeń. Żal było odjeżdżać...Teraz musimy zrewanżować się naszym niemieckim kolegom i przyjąć ich zgodnie z polskim zwyczajem, oferując tradycyjną kuchnię i najciekawsze miejsca w naszego regionu, a jest co pokazywać – mówi Aneta Łosińska, koordynator wymiany młodzieży i nauczyciel języka niemieckiego w ZSI w Słupsku.

Organizatorzy wymian stawiają sobie za cel główny integrację młodzieży polskiej i niemieckiej, natomiast jako cele szczegółowe poznanie kultury i historii krajów niemieckojęzycznych, zasad funkcjonowania szkolnictwa zarówno niemieckiego jak i polskiego, ćwiczenie umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz szukanie w dziedzinie nauki polskiej i niemieckiej wspólnych cech i kierunków działań.

Uczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciółUczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciółUczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciółUczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciółUczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciółUczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciółUczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciółUczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciół
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013