Licealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorką - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Licealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorką

30 listopada 2016, 14:05
Licealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorką

Młodzież Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku we współpracy z Moniką Kuczyniecką, wielokrotnie nagradzaną autorką filmów animowanych, stworzyła kilkuminutowy film animowany.

Licealiści z słupskiego plastyka opracowali kilkuminutowy film animowany. Przy jego realizacji uczniowie współpracowali z Moniką Kuczyniecką, autorką wielu nagrodzonych animacji oraz teledysków, m.in. do utworów Czesława Mozila i Voo Voo. Film stworzony przez licealistów powstał w technice animacji poklatkowej z użyciem plasteliny.

Prace nad filmem odbywały się w pracowni fotograficznej słupskiego liceum plastycznego, gdzie młodzież pod opieką Moniki Kuczynieckiej aktywnie uczestniczyła we wszystkich etapach jego powstawania, zgłębiając tajniki animacji plastelinowej.

- Pani Monika Kuczyniecka przekazała nam to, czego sama nauczyła się podczas wieloletniej przyjaźni z animacją plastelinową. W atmosferze świetnej zabawy pokazała inny świat, zaraziła nas pasją i uaktywniła naszą kreatywność.

Warsztaty animacji poklatkowej z użyciem plasteliny uczą cierpliwości, kreatywności i pracy w grupie. Niesamowicie rozwijają zdolności manualne i mogą stać są wspaniałą przygodą i wstępem do przyszłej, samodzielnej pracy twórczej – mówi Julita Rzeppka, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=Iyi051L2p2s

Licealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorkąLicealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorkąLicealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorkąLicealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorkąLicealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorkąLicealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorkąLicealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorkąLicealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorkąLicealiści z plastyka stworzyli film animowany we współpracy z znaną animatorką