„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów

6 grudnia 2016, 9:53
„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali happening „Pokaż, że czytasz”. Celem akcji było propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów komunikacji miejskiej w różnym przedziale wiekowym, podczas ich codziennej drogi do pracy, na zakupy czy szkoły. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem podróżujących autobusami miejskimi słupszczan.

W ramach akcji uczniowie ZSI i SMS w Słupsku poruszali się liniami komunikacji miejskiej i oddawali się lekturze książek zachęcając przy okazji pasażerów do aktywnego spędzania czasu z książką w miejscach publicznych. Happening miał też na celu propagowanie idei czytania, rozwijanie zainteresowania książką oraz uświadomienie, że ulubioną lekturę można praktycznie czytać w każdym miejscu. Przedsięwzięcie koordynowały: Ewelina Walczak i Karolina Pera, nauczycielki języka polskiego w Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku.

Akcja została organizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program jest uchwalonym przez Radę Ministrów projektem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. Celem jego jest również wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.


„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów