„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów

6 grudnia 2016, 9:53
„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali happening „Pokaż, że czytasz”. Celem akcji było propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów komunikacji miejskiej w różnym przedziale wiekowym, podczas ich codziennej drogi do pracy, na zakupy czy szkoły. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem podróżujących autobusami miejskimi słupszczan.

W ramach akcji uczniowie ZSI i SMS w Słupsku poruszali się liniami komunikacji miejskiej i oddawali się lekturze książek zachęcając przy okazji pasażerów do aktywnego spędzania czasu z książką w miejscach publicznych. Happening miał też na celu propagowanie idei czytania, rozwijanie zainteresowania książką oraz uświadomienie, że ulubioną lekturę można praktycznie czytać w każdym miejscu. Przedsięwzięcie koordynowały: Ewelina Walczak i Karolina Pera, nauczycielki języka polskiego w Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku.

Akcja została organizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program jest uchwalonym przez Radę Ministrów projektem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. Celem jego jest również wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.


„Pokaż, że czytasz”. Happening słupskich uczniów