Słupszczanie na Weihnachtsmarkt w Berlinie - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Słupszczanie na Weihnachtsmarkt w Berlinie

7 grudnia 2016, 7:56
Słupszczanie na Weihnachtsmarkt w Berlinie

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku udali się do Berlina na słynny Weihnachtsmarkt, tradycyjny niemiecki Jarmark Bożonarodzeniowy. Młodzież ze Słupska miała również okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy Niemiec.

Celem wycieczki było uczestnictwo słupskich uczniów w kiermaszu świątecznym, organizowanym co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w Berlinie, oraz poznanie bogatej historii, kultury i zabytków stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Podczas wyprawy młodzież zobaczyła Bramę Brandenburską, Wyspę Muzealną, Pomnik Holokaustu, Reichstag, Katedrę Berlińską, historyczne fragmenty Muru Berlińskiego oraz wiele innych ciekawych miejsc. Wieczorem każdy z uczniów mógł poczuć świąteczną atmosferę na jednym z wielu berlińskich Jarmarków Bożonarodzeniowych i zakosztować specjałów kuchni niemieckiej.

- W Berlinie odbywa się aż 60 tradycyjnych jarmarków bożonarodzeniowych i organizowanych jest wiele zimowych atrakcji. Każdy z nich ma własną niepowtarzalną atmosferę. Na każdym pachnie grzanym winem, pieczonymi kasztanami, owocami w czekoladzie, smażonymi kiełbaskami i prażonymi migdałami. To prawdziwy festiwal smaków i zapachów. Na świątecznie przystrojonych straganach sprzedawcy oferowali swoje wyroby rzemieślnicze, ozdoby choinkowe, ręcznie robione zabawki i upominki. Weihnachtsmarkt wprowadził nas w prawdziwą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia – mówi Andrzej Fijałkowski, opiekun i uczestnik wycieczki oraz nauczyciel w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.


Słupszczanie na Weihnachtsmarkt w BerlinieSłupszczanie na Weihnachtsmarkt w BerlinieSłupszczanie na Weihnachtsmarkt w BerlinieSłupszczanie na Weihnachtsmarkt w BerlinieSłupszczanie na Weihnachtsmarkt w BerlinieSłupszczanie na Weihnachtsmarkt w BerlinieSłupszczanie na Weihnachtsmarkt w BerlinieSłupszczanie na Weihnachtsmarkt w BerlinieSłupszczanie na Weihnachtsmarkt w BerlinieSłupszczanie na Weihnachtsmarkt w Berlinie