Uczniowie ZSI i SMS wzięli udział w Maratonie Pisania Listów - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Uczniowie ZSI i SMS wzięli udział w Maratonie Pisania Listów

9 grudnia 2016, 8:44
Uczniowie ZSI i SMS wzięli udział w Maratonie Pisania Listów

W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku już po raz czwarty odbył się Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).

W ZSI i SMS uczniowie pisali listy w obronie „więźniów sumienia”, czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi wobec których prawa człowieka są łamane. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży oraz nauczycieli. W słupskiej placówce można było również obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą bohaterów i bohaterek tegorocznego Maratonu w sprawie których były pisane listy.

W „Informatyku” udało się w tym roku napisać blisko 200 listów. Najwięcej listów zostanie wysłanych do rządu Malawi, następnie do władz Kamerunu, Iranu i Azerbejdżanu.

- Wydarzenie było ważną lekcją empatii i tolerancji. Uczniowie poznali problemy współczesnego świata, a także, co ważniejsze, nabrali przekonania, że mogą mieć realny wpływ na poprawę życia ludzi nawet w najdalszych zakątkach globu. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia w ciężkich chwilach. Listy solidarności okazują się dużym wsparciem dla prześladowanych i więzionych. Im więcej osób zostanie zaproszonych do wspólnego pisania listów, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki i w ten sposób skutecznie walczyć o prawa człowieka - mówi Małgorzata Siupik - Winiszewska, koordynator akcji w ZSI i SMS w Słupsku.

Uczniowie ZSI i SMS wzięli udział w Maratonie Pisania ListówUczniowie ZSI i SMS wzięli udział w Maratonie Pisania ListówUczniowie ZSI i SMS wzięli udział w Maratonie Pisania ListówUczniowie ZSI i SMS wzięli udział w Maratonie Pisania ListówUczniowie ZSI i SMS wzięli udział w Maratonie Pisania ListówUczniowie ZSI i SMS wzięli udział w Maratonie Pisania Listów