Młodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiści - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Młodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiści

15 grudnia 2016, 12:21
Młodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiści
„Stop hejt. Jestem człowiekiem” - pod takim hasłem odbył się w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku happening, podczas którego uczniowie tamtejszej szkoły zwracali uwagę na problem mowy nienawiści w sieci. Happening odbył się w ramach kampanii społecznej „Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści”, której szkoła jest partnerem.

Celem happeningu było uświadomienie szkodliwości internetowego hejtu i mowy nienawiści, a także podnoszenie świadomości, zmianę postaw oraz mobilizowanie młodzieży do działania. Uczniowie ZSI w Słupsku nie tylko protestowali przeciwko nienawiści w sieci, ale też przeciw każdemu bezzasadnemu ocenianiu, które ma na celu zaszkodzenie innym.

Czym jest hejting? Jakie mogą być jego konsekwencje? Jak walczyć z mową nienawiści? – dowiedziała się młodzież ze Słupska zebrana w auli szkolnej. Uczniowie biorący udział w happeningu zaprezentowali swoim rówieśnikom interesujące etiudy i sceny rodzajowe odnoszące się do zjawiska hejtingu, przedstawili tragiczne historie hejtowanych osób. Był też czas na solowe popisy wokalne i wspólne wykonywanie utworów. Happening cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Pomysłodawcą i organizatorem akcji była Pani Idalia Cierniak – Nielub, nauczycielka języka polskiego w ZSI w Słupsku.

- Nasi uczniowie reprezentują pokolenie, które niestety doświadcza hejtu zarówno w Internecie, jak i realnym świecie. Problem jednak dotyczy nas wszystkich. Cieszymy się, że akcja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży. Nigdy za wiele przypominania, że nienawiść jest zła, a obrażanie innych może wyrządzić krzywdę i najzwyczajniej w świecie smuci innych – mówi Idalia Cierniak – Nielub, organizatorka wydarzenia.

Młodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiści