Młodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiści - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Młodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiści

15 grudnia 2016, 12:21
Młodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiści
„Stop hejt. Jestem człowiekiem” - pod takim hasłem odbył się w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku happening, podczas którego uczniowie tamtejszej szkoły zwracali uwagę na problem mowy nienawiści w sieci. Happening odbył się w ramach kampanii społecznej „Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści”, której szkoła jest partnerem.

Celem happeningu było uświadomienie szkodliwości internetowego hejtu i mowy nienawiści, a także podnoszenie świadomości, zmianę postaw oraz mobilizowanie młodzieży do działania. Uczniowie ZSI w Słupsku nie tylko protestowali przeciwko nienawiści w sieci, ale też przeciw każdemu bezzasadnemu ocenianiu, które ma na celu zaszkodzenie innym.

Czym jest hejting? Jakie mogą być jego konsekwencje? Jak walczyć z mową nienawiści? – dowiedziała się młodzież ze Słupska zebrana w auli szkolnej. Uczniowie biorący udział w happeningu zaprezentowali swoim rówieśnikom interesujące etiudy i sceny rodzajowe odnoszące się do zjawiska hejtingu, przedstawili tragiczne historie hejtowanych osób. Był też czas na solowe popisy wokalne i wspólne wykonywanie utworów. Happening cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Pomysłodawcą i organizatorem akcji była Pani Idalia Cierniak – Nielub, nauczycielka języka polskiego w ZSI w Słupsku.

- Nasi uczniowie reprezentują pokolenie, które niestety doświadcza hejtu zarówno w Internecie, jak i realnym świecie. Problem jednak dotyczy nas wszystkich. Cieszymy się, że akcja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży. Nigdy za wiele przypominania, że nienawiść jest zła, a obrażanie innych może wyrządzić krzywdę i najzwyczajniej w świecie smuci innych – mówi Idalia Cierniak – Nielub, organizatorka wydarzenia.

Młodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiściMłodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiściMłodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiściMłodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiściMłodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiściMłodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiściMłodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiściMłodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiściMłodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiści