Uczniowie z plastyka zgłębiali nowatorską metodę design thinking - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Uczniowie z plastyka zgłębiali nowatorską metodę design thinking

22 marca 2018, 11:31
Uczniowie z plastyka zgłębiali nowatorską metodę design thinking

Uczniowie Liceum Plastycznego im. St. Ignacego Witkiewicza w Słupsku uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez trenerów z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz School of Form. Licealiści na zajęciach zgłębiali tajniki nowatorskiej metody pracy projektowej - design thinking.

Uczniowie z słupskiego plastyka pod okiem trenerów z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz School of Form zapoznawali się z metodą design thinking. To nowatorska metoda pracy projektowej. Pomaga w tworzeniu innowacji nie poprzez kopiowanie i ulepszanie, lecz wdrażanie oryginalnych rozwiązań na podstawie głęboko rozpoznanych potrzeb użytkowników. Młodzi słupszczanie dowiedzieli się jak tworzyć innowacje przy pomocy metody design thinking oraz efektywnie pracować w zespole.

Założeniem design thinking jest koncentracja na użytkowniku – zrozumienie jego uświadomionych i nieuświadomionych potrzeb oraz spojrzenie na problem z wielu perspektyw. Istotnym elementem jest też eksperymentowanie i częste testowanie hipotez – budowanie prototypów i zbieranie feedbacku od użytkowników. Celem metody jest kreowanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań m.in. w postaci nowych produktów, innowacyjnych technologii, usług, strategii, procesów, programów edukacyjnych, a nawet modeli biznesowych. Miejscem narodzin i rozwoju design thinking jest Uniwersytet Stanforda w Kalifornii.

- Wykorzystywanie metody design thinking to już nie moda, lecz konieczność. To dzięki niej powstają innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi. Poszerza sposób widzenia i rozumienia rzeczywistości. A przy tym jest uniwersalna – sprawdza się w każdej branży. Myślę, że takie warsztaty dają naszej młodzieży świeże spojrzenie na różne aspekty związane np. z szeroko pojętym designem i architekturą – mówi Julita Rzeppka, nauczycielka w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Uczniowie z plastyka zgłębiali nowatorską metodę design thinkingUczniowie z plastyka zgłębiali nowatorską metodę design thinkingUczniowie z plastyka zgłębiali nowatorską metodę design thinking