Uczniowie ZSI promują czytelnictwo. Kampania „Zaczytana Szkoła” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Uczniowie ZSI promują czytelnictwo. Kampania „Zaczytana Szkoła”

26 marca 2018, 9:45
Uczniowie ZSI promują czytelnictwo. Kampania „Zaczytana Szkoła”

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku realizują kampanię „Zaczytana Szkoła”. Akcja młodych słupszczan ma na celu propagowanie

i rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży. W jej ramach młodzież podejmuje różne inicjatywy.

Uczniowie ZSI w Słupsku promują czytelnictwo wśród młodych słupszczan. W tym celu młodzież podejmuje liczne inicjatywy. W ramach kampanii „Zaczytana Szkoła” uczniowie z „Informatyka” przeprowadzają konkursy i debaty wśród słupskich uczniów, organizują innowacyjne imprezy szkolne angażujące lokalną społeczność, których celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa, a także akcje wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”. Ponadto młodzież zapoznaje swoich rówieśników np. z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza oraz angażuje się w ogólnopolskie kampanie na rzecz promocji i rozwoju czytelnictwa.

W planach jest przygotowanie plakatów i billboardów, na których młodzież ze Słupska promowałaby czytelnictwo, i wykorzystanie tych elementów promocji w przestrzeni miejskiej.

- Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek. Jednak nie wszyscy dostrzegają wartości płynące z lektury. Właśnie w tym celu staramy się przekonać do czytania poprzez różnorodne akcje czytelnicze. W tym roku szkolnym efektem tych inicjatyw było blisko 20 imprez zorganizowanych w naszej szkole. I to jeszcze nie koniec. Dobrą akcję można zrealizować w świetnym stylu, za to niewielkim kosztem, a nawet bezbudżetowo. Dlatego też staramy się zachęcać naszych rówieśników do podobnych działań – mówi Michał Stępnik, uczeń ZSI w Słupsku.

Uczniowie ZSI promują czytelnictwo. Kampania „Zaczytana Szkoła”Uczniowie ZSI promują czytelnictwo. Kampania „Zaczytana Szkoła”Uczniowie ZSI promują czytelnictwo. Kampania „Zaczytana Szkoła”Uczniowie ZSI promują czytelnictwo. Kampania „Zaczytana Szkoła”Uczniowie ZSI promują czytelnictwo. Kampania „Zaczytana Szkoła”Uczniowie ZSI promują czytelnictwo. Kampania „Zaczytana Szkoła”