Ogólnopolski sukces uczennic z „Ekonomika" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Ogólnopolski sukces uczennic z „Ekonomika"

26 marca 2018, 15:06
Ogólnopolski sukces uczennic z „Ekonomika"

Miło nam poinformować, że słupski „Ekonomik” odnosi kolejne sukcesy na arenie ogólnopolskiej, tym razem zebrał laury w IX Ogólnopolskim Konkursie z Finansów i Rachunkowości. Izabela Natkaniec z klasy 3A, Karolina Tyrko i Żaneta Skorna z klasy 3B zajęły drużynowo 2 miejsce w rachunkowych zmaganiach organizowanych przez Politechnikę Koszalińską. Jest to niewątpliwy sukces słupskich uczennic. Dodatkowo Iza zajęła indywidualnie 5 miejsce, natomiast Karolina – dziewiąte. Dziewczyny wykonały wiele skomplikowanych zadań znacznie wyrastających ponad program nauczania w szkole. Wykazały się skrupulatnością, logicznym myśleniem oraz sprawnym kalkulowaniem.

W finale udział wzięło 27 uczniów z 9 ponadgimnazjalnych szkół ekonomicznych z różnych miast. Nie każda ze szkół ponadgimnazjalnych mogła wziąć udział w konkursie.
- Zakres wiedzy, szczególnie z rachunkowości, jest zbyt trudny, aby uczniowie liceów mogli się do tego konkursu przygotować. Dlatego jest to rywalizacja głównie dla techników ekonomicznych - wyjaśnia organizator dr Rafał Rosiński z Politechniki Koszalińskiej.

Konkurs zorganizowany został przez Katedrę Finansów i Zakład Rachunkowości
Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce - Oddział Okręgowy w Koszalinie przy współpracy Studenckiego Koła Naukowego Finansów POLTECHKOSZALIN oraz Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości RACHMISTRZ. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu finansów i rachunkowości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyłonienie uczniów utalentowanych, posiadających wiedzę i zainteresowanie w zakresie finansów i rachunkowości oraz promocja zawodów kierunku: finanse i rachunkowość (księgowy, analityk finansowy, doradca finansowy). Biorą w nim udział reprezentanci szkół z całego kraju.

Uczennice z „Ekonomika” odebrały nagrody podczas uroczystego finału, który odbył się 21 marca w auli Politechniki Koszalińskiej. Opiekunkami merytorycznymi dziewcząt były nauczycielki przedmiotów zawodowych z ZSEiT: pani Joanna Gumienna oraz pani Urszula Bogdanowicz.