Lubimy czytać! - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Lubimy czytać!

26 marca 2018, 13:06
Lubimy czytać!

26 marca 2018 roku w klimacie zbliżających się świąt Wielkiej Nocy drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 wybrali się do zaprzyjaźnionej już Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku - filii nr 8.

Celem tej wizyty było wdrażanie uczniów do systematycznego kontaktu z książką, wyrabianie nawyku dbania o nią oraz promowanie czytelnictwa w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. Cała Polska czyta dzieciom.

Uczniowie w skupieniu słuchali fragmentów utworów znanych pisarzy literatury dla dzieci czytanych przez dorosłych lektorów - pracowników biblioteki. Dzięki nim drugoklasiści mieli możliwość poznania tradycji i zwyczajów wielkanocnych panujących w różnych krajach europejskich.

Już tradycją stały się warsztaty plastyczne, które młodym czytelnikom dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Z dużym zaangażowaniem i pomysłowością wykonywali zające wielkanocne z kolorowego papieru, które można podziwiać na świątecznej wystawie.

Każdy uczeń wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do niej, aby móc korzystać z bogatej oferty czytelniczej dla dzieci.

Lubimy czytać!