Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”

27 kwietnia 2018, 12:24
Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”

Szkolna grupa kulinarna „Kisiciele” z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku i pasja kiszenia warzyw i owoców jej członków była tematem materiału, który realizowała w słupskiej szkole ekipa telewizyjna programu „Dzień Dobry TVN”.

Telewizyjna kamera towarzyszyła słupskim „Kisicielom” od wczesnych godzin porannych aż do późnego popołudnia. Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki w ZSI, założyciel i opiekun formacji kulinarnej, opowiadał reporterom „Dzień Dobry TVN” m.in. o źródłach swojej pasji kiszenia oraz zamiłowaniu do sztuki fermentacji, o tym jak zaszczepił uczniom bakcyla kiszenia, przybliżał tajniki fermentacji, dzielił się przepisami na nietypowe kiszonki. Natomiast uczniowie nakreślili działalność „Kisicieli”, przedstawili projekt kulinarny „Młody Słupsk kisi z Biedroniem”, mówili o tym jak reagują ich najbliżsi i rówieśnicy na nietypową pasję itp.

Dziennikarze zwiedzili słupską szkołę, w tym kuchnię szkolną, w której na co dzień „Kisiciele” doskonalą umiejętności kiszenia i pogłębiają wiedzę na temat procesu fermentacji.

Emisja nakręconego materiału odbędzie się w najbliższym czasie w programie „Dzień Dobry TVN”.Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”Ekipa "Dzień Dobry TVN" nagrywała materiał o słupskich „Kisicielach”