PESTKA 2018 - XX Przegląd Twórczości Ekologicznej - udział SP-6 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

PESTKA 2018 - XX Przegląd Twórczości Ekologicznej - udział SP-6

25 kwietnia 2018, 7:51
PESTKA 2018 - XX Przegląd Twórczości Ekologicznej - udział SP-6

24 kwietnia dzieci ze świetlicy szkolnej miały okazję spotkać się z dziećmi z różnych szkół, przedszkoli i ośrodków szkolno-wychowawczych, aby wspólnie uczcić Święto Ziemi.
W Słupskim Ośrodku Kultury przy ulicy Braci Gierymskich , już po raz dwudziesty, odbyła się impreza zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupsku, która nie tylko połączyła wszystkich, którym bliskie jest dobro naszej Ziemi, ale również zintegrowała dzieci zdrowe i niepełnosprawne.

W "Pestce 2018" wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr10, Przedszkola nr 8, Przedszkola nr 32, Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Damnicy i w Sławnie oraz grupy rewalidacyjne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku. Zaprezentowane piosenki, małe formy teatralne i wiersze w sposób naturalny uczyły i wdrażały najmłodszych obywateli naszej planety do proekologicznych zachowań. Natomiast radość z prezentowania swoich umiejętności, trema, przełamywanie własnych granic, dobra zabawa i emocje towarzyszące występom były wspólne dla wszystkich uczestników.

Grupa dzieci z naszej świetlicy pod kierunkiem pań: Renaty Matysiak , Katarzyny Maciejewskiej i Beaty Gazdy przedstawiła inscenizację pt. "Królewna Przyroda i sześciu krasnoludków".

Na zakończenie wszystkie występujące grupy otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomy, Rumiane jabłuszko - symbol imprezy "Pestka 2018", elektryczny mikroskop, zaproszenie na warsztaty ekologiczne do pracowni przy ulicy Wyspiańskiego w Słupsku, zestaw gier logicznych, książki i kolorowanki o tematyce ekologicznej, notesiki oraz jabłka do zjedzenia dla każdego uczestnika imprezy.

PESTKA 2018 - XX Przegląd Twórczości Ekologicznej - udział SP-6PESTKA 2018 - XX Przegląd Twórczości Ekologicznej - udział SP-6