Uczniowie z plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby Polskiej - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Uczniowie z plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby Polskiej

18 maja 2018, 8:26
Uczniowie z plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby Polskiej
W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbywał się plener Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku. Uczniowie z słupskiego plastyka przez pięć dni korzystali z orońskich pracowni, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych a także w zajęciach kreatywności twórczej i malarskich.

Młodzież udała się do Centrum Rzeźby Polskiej, gdzie miała możliwość poznać warsztat rzeźbiarski, metody, materiały i narzędzia rzeźbiarskie. W trakcie trwania pleneru odbywały się również zajęcia malarskie. Uczniowie poszukiwali tematów swoich prac w zakątkach orońskiego parku. W Orońsku licealiści mieli do dyspozycji różne pracownie, w których byli obecni eksperci z danej dziedziny, gotowi do pomocy młodym artystom.

- Tegoroczny plener okazał się nadzwyczaj udanym przedsięwzięciem i jednym z ważniejszych elementów rozwoju naszych młodych artystów. W miłej atmosferze minęło nam 5 dni pracy. Nasi uczniowie mieli doskonałą okazję wyzwolić energię twórczą. Wpływ na to ma przede wszystkim magia miejsca, kontekst przestrzenny i zaplecze techniczne. Uczniowie powrócili pełni wrażeń, bogatsi w doświadczenia artystyczne oraz wiedzę, którą z pewnością wykorzystają w dalszej pracy twórczej – mówi Bogdan Jankowski, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.


Uczniowie z plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby PolskiejUczniowie z plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby PolskiejUczniowie z plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby PolskiejUczniowie z plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby PolskiejUczniowie z plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby PolskiejUczniowie z plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby PolskiejUczniowie z plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby Polskiej