Młodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchach - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Młodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchach

24 maja 2018, 7:48
Młodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchach
Uczniowie Technikum Weterynarii i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku protestowali przeciwko procederowi stałego trzymania psów na uwięzi. W tym celu młodzi słupszczanie zorganizowali happening „NIE dla łańcuchów!”.

W akcji mogli wziąć udział wszyscy chętni przechodnie, symbolicznie przykuwając się łańcuchem do budy i tym samym zaprotestować przeciwko niehumanitarnemu trzymaniu psów na uwięzi. W trakcie happeningu młodzież rozdała około pół tysiąca ulotek edukacyjnych. Uczniowie przygotowali także transparenty i plakaty z hasłami wyrażającymi sprzeciw trzymaniu czworonogów na łańcuchu.

- Protestujemy przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu psów trzymanych na uwięzi. Niestety, od wielu lat nie zmienia się w naszym kraju los psów łańcuchowych. Każdy, kto tylko chciał, mógł przypiąć się do budy, by móc choć trochę zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego. By móc zobaczyć, jak bardzo ograniczone jest jego życie. Przecież to nasi towarzysze życia, najlepsi przyjaciele człowieka i z pewnością nie zasługują na taki los. Chcemy, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy – mówi Jakub Maksymiuk, uczeń Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.


Młodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchachMłodzi słupszczanie protestowali przeciw trzymaniu psów na łańcuchach