Uczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowym - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Uczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowym

24 maja 2018, 7:51
Uczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowym

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w kilkudniowym obozie survivalowo-obronnym. Młodzież sprawdzała swoje możliwości w Krzyni.

Podczas pobytu w Krzyni uczniowie klas o profilu policyjnym uczestniczyli w specjalnym szkoleniu survivalowym. W ekstremalnych warunkach uczyli się sztuki przetrwania przy pomocy minimalnego wyposażenia. Młodzież odbyła szkolenie m.in. z zakresu psychologii przetrwania, nawigacji i topografii terenu, poruszania się po trudnym terenie, budowania schronienia, maskowania, rozpalania ognia, musztry. Nie zabrakło szkoleń z ratownictwa medycznego, wodnego, organizacji obozowiska, technik pozyskiwania pożywienia i wody. Uczniowie uczyli się też zasad komunikacji radiowej, zachowania się w sytuacjach kryzysowych i techniki samoobrony. Opiekę nad uczestnikami sprawowała wykwalifikowana kadra trenerów i instruktorów z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku.

- Obóz był prawdziwym sprawdzianem dla wytrwałości i dyscypliny młodzieży. Uczniowie poznali, że tylko współpraca, zaufanie oraz wytrwałość może prowadzić do sukcesu. Pomimo trudów i zmęczenia młodzież wróciła zadowolona i bogatsza w nowe doświadczenia – mówi Krzysztof Straszak, nauczyciel w słupskim liceum policyjnym.Uczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowymUczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowymUczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowymUczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowymUczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowymUczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowymUczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowymUczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowymUczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowymUczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowymUczniowie liceum policyjnego na obozie survivalowym