"Drzewo Niepodległościowe – Wybitni Polacy” w Tęczowej Dolinie. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

"Drzewo Niepodległościowe – Wybitni Polacy” w Tęczowej Dolinie.

13 listopada 2018, 8:45
"Drzewo Niepodległościowe – Wybitni Polacy” w Tęczowej Dolinie.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na każdym szczeblu podejmowane są różne zobowiązania, projekty i akcje. Dnia 09 listopada 2018 roku z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Miejskim Integracyjnym nr 32 „Tęczowa Dolina” odbyła się uroczystość odsłonięcia „Drzewa Niepodległościowego – Wybitni Polacy”.

Zaszczycili nas swoją obecnością zacni goście:

  • Pani Krystyna Danilecka – Wojewódzka Prezydent Miasta Słupska

  • Anna Sadlak Dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku

  • kmdr por. Golis Edward – Prezes Koła Nr 21 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gdyni Babie Doły

  • kmdr por. rez. Marek Sikorski

  • kpt. mar. Ryszard Lorczyński

  • kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski

  • chór Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku


Drzewo Niepodległościowe zaprojektowane i wykonane przez Panią Liliya Mikutaitsis przedstawia portrety 100 najwybitniejszych Polaków. To tylko część zasłużonych ludzi, bohaterów, którzy swoim działaniem krok po kroku tworzyli naszą Polskę. Aby kolejne pokolenia mogły cieszyć się z życia w wolnym kraju. Wydarzenie to uświetnił występ artystyczny chóru Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z dziećmi z grupy integracyjnej „Niezapominajki”.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć ekspozycję autentycznych dokumentów i przedmiotów kaprala podchorążego Bronisława Ławniczaka z okresu II Wojny Światowej, należących do syna – Tadeusza Ławniczaka (pracownika naszego przedszkola).

"Drzewo Niepodległościowe – Wybitni Polacy” w Tęczowej Dolinie."Drzewo Niepodległościowe – Wybitni Polacy” w Tęczowej Dolinie."Drzewo Niepodległościowe – Wybitni Polacy” w Tęczowej Dolinie."Drzewo Niepodległościowe – Wybitni Polacy” w Tęczowej Dolinie."Drzewo Niepodległościowe – Wybitni Polacy” w Tęczowej Dolinie."Drzewo Niepodległościowe – Wybitni Polacy” w Tęczowej Dolinie."Drzewo Niepodległościowe – Wybitni Polacy” w Tęczowej Dolinie.