Święto Niepodległości w SP 10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Święto Niepodległości w SP 10

13 listopada 2018, 10:27
Święto Niepodległości w SP 10

„My mamy szczęście, że w tym momencie żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą. My mamy szczęście!”

Nieco zmienione słowa Grzegorza Tomczaka przyświecały obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku.

Mamy szczęście żyć w kraju wolnym, niepodległym i niezależnym. Doceniając ten fakt, 9 listopada 2018 roku, uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili najważniejsze momenty z bogatej, choć smutnej, przeszłości Polski. Wypowiedziane i wyśpiewane słowa przypomniały, czym jest patriotyzm. Uświadomiły, że ojczyzna to dobro wszystkich jej mieszkańców.

O godzinie 11:11 odśpiewano wspólnie cztery zwrotki hymnu państwowego, włączając się w ten sposób w akcję Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Spektakularne wykonanie pieśni pokazało, jak głębokie uczucia wiążą się z pojęciem „Ojczyzna”.

Obchodom Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku towarzyszyły inne imprezy - konkurs plastyczny „Sto wydarzeń na stulecie niepodległości” oraz „Szkolny konkurs piosenki patriotycznej i żołnierskiej”. Laureaci zmagań otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Święto Niepodległości w SP 10Święto Niepodległości w SP 10