Szkoła Podstawowa nr 10 - Mistrzem - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Szkoła Podstawowa nr 10 - Mistrzem

25 marca 2019, 7:41

To słowo, którego używamy kiedy wszystko nam się uda. I tak też było tym razem. W dniach 6-7.03.2019 r. w Słupsku odbyła się Słupska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej chłopców.

Zawody rozpoczęliśmy w grupie I a naszymi rywalami byli odpowiednio SP 3 i SP 1. Wyniki nie były wysokie, ale zaangażowanie uczniów i walka olbrzymia. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z SP 3 i po bardzo zaciętym pojedynku wygraliśmy 3-2. W drugim spotkaniu zagraliśmy dużo mądrzej i wygraliśmy z SP 1 aż 7-1. I tak oto awansowaliśmy do półfinałów.

W kolejnym dniu zmagań okazało się, że gramy z SP 4 o finał. Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę jak ciężki to przeciwnik. Dobra gra w obronie pozwoliła nam uzyskać wynik 4-0 i awans do finału gdzie czekała na nas faworyzowana „ósemka”. Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie przede wszystkim emocjonalnym. Wynik zmieniał się z minuty na minutę i tak na 40 s. do końca prowadziliśmy 7-6. Jednak straciliśmy za przewinienia dwóch zawodników i graliśmy 6-4. Udało się nie stracić bramki i zwyciężyć.

Skład: Jakub Giczewski, Sebastian Słomiński, Nikodem Huk, Michał Staniszewski, Błażej Latkowski, Oskar Chadacz, Bartłomiej Ługowski, Kacper Markiewicz, Bartłomiej Bubniak, Aleksander Kowalski, Wirkus Michał, Nikodem Oleksy, Wanat Maciej. Opiekun Marcin Kwaśniewski.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Aleksander Kowalski - zdobywca większości bramek.

Zwycięstwo dało nam awans do półfinałów województwa, które 12.03.2019 odbyły się w Szkole Podstawowej w Potęgowie. W turnieju brali udział mistrzowie z 4 powiatów. SP Czarne, SP Potęgowo, SP Studzienice i SP nr 10 Słupsk.

Po losowaniu okazało się, że gramy pierwszy mecz ze Studzienicami. Chłopcy nie znając przeciwnika przystąpili do meczu trochę bojaźliwie lecz szybko opanowali sytuację i wygrali 15-8. W drugim meczu zagraliśmy z gospodarzem turnieju i wcale jak się później okazało nie był to najtrudniejszy mecz turnieju. Wygraliśmy po konsekwentnej grze 12-8. W ostatnim spotkaniu zagraliśmy z SP w Czarnem i tu okazało się, że koncentrację należy utrzymać przez cały turniej. Zaczynamy bardzo słabo i do przerwy przegrywamy 5-2. Interwencja trenera i zmiana taktyki oraz motywacji pozwalają wyjść nam na prowadzenie i zwycięstwo w meczu 10-8. I tak oto czujemy się FANTASTYCZNIE jako zwycięzca w półfinałach województwa.

Skład: Jakub Giczewski, Sebastian Słomiński, Nikodem Huk, Michał Staniszewski, Błażej Latkowski, Oskar Chadacz. Bartłomiej Ługowski, Kacper Markiewicz, Bartłomiej Bubniak, Aleksander Kowalski, Wirkus Michał, Nikodem Oleksy, Wanat Maciej, Kajetan Kosicki. Opiekun Marcin Kwaśniewski i Piotr Kazior.