Aktualności

2 kwietnia 2019, 15:35Na niebiesko dla autyzmu

Na niebiesko dla autyzmu

Kochani! To już dziś, 2-go kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. Nasze przedszkolaki z okazji tego święta, wzięły udział w „Marszu Błękitnym”, już po raz czwarty zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 32 „Tęczowa Dolina”. Udział w marszu wzięły przedszkolaki z „Tęczowej Doliny”, Przedszkola Miejskiego nr 11 „Calineczka”, Przedszkola Miejskiego nr 21, Punktu Przedszkolnego przy Fundacji „Nadzieja”, Przedszkola Terapeutycznego „Barwny Świat”. W marszu towarzyszyli nam również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, studenci Akademii Pomorskiej oraz przedstawiciele Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Integrując się wspólnie przeszliśmy ulicami Słupska, ubrani na niebiesko. W trakcie marszu rozdawane były ulotki informujące, czym jest autyzm. Finał spotkania miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć występy artystyczne naszych starszych kolegów, jak i innych przedszkolaków. Ale to nie koniec atrakcji. Na koniec "imprezy", wszyscy razem zatańczyliśmy Zumbę, prowadzoną przez p. Klaudię. Warto zapamiętać, że kwiecień to miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Nie bądź obojętny ! Bądź tolerancyjny, okaż zrozumienie i akceptuj każdego !

W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w sobotę, 6 kwietnia, w Przedszkolu Miejskim Integracyjnym nr 32 „Tęczowa Dolina” odbędą się bezpłatne konsultacje dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Porad udzielać będą osoby na co dzień pracujące z dziećmi autystycznymi – logopeda, psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, surdopedagog i oligofrenopedagodzy. W celu skorzystania z porad specjalistów obowiązują wcześniejsze zapisy – tel. 59 842 10 54.


Na niebiesko dla autyzmuNa niebiesko dla autyzmuNa niebiesko dla autyzmuNa niebiesko dla autyzmuNa niebiesko dla autyzmuNa niebiesko dla autyzmuNa niebiesko dla autyzmuNa niebiesko dla autyzmuNa niebiesko dla autyzmuNa niebiesko dla autyzmu
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013