Szkoła Podstawowa z Oddziałam Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii - Rowerowy Maj. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałam Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii - Rowerowy Maj.

13 maja 2019, 9:57
Szkoła Podstawowa z Oddziałam Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii - Rowerowy Maj.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

10 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczestniczących w kampanii uczniów z pracownikiem słupskiej policji, który przedstawił najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Nasi uczniowie chętnie korzystają z infrastruktury, która umożliwia im aktywny udział w Ogólnopolskiej Kampanii Rowerowy Maj.
Szkoła Podstawowa z Oddziałam Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii - Rowerowy Maj.Szkoła Podstawowa z Oddziałam Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii - Rowerowy Maj.Szkoła Podstawowa z Oddziałam Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii - Rowerowy Maj.Szkoła Podstawowa z Oddziałam Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii - Rowerowy Maj.