Aktualności

26 kwietnia 2019, 7:46XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Witkacy i ja"

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Witkacy i ja"

25 kwietnia 2019 r. , w herbaciarni w spichlerzu Richtera w Słupsku, odbyła się gala wręczenia nagród w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Witkacy i ja", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku (wcześniej Gimnazjum nr 2). Współorganizatorem jest Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Honorowy patronat objęła Pani Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka- Wojewódzka. Na konkurs wpłynęło ogółem 374 prace z 31 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Komisja w składzie: Przewodnicząca: Anna Brochocka (historyk sztuki i pracownik Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku), Członkowie: Andrzej Szczepłocki (artysta plastyk), Maciej Tupajka (artysta fotografik ), Bogdan Jankowski (historyk sztuki), Jacek Szuba (Prezes Fundacji „Indygo”i słupskiej grupy „Witkacy cacy cacy”)dokonała wyboru najlepszych prac plastycznych i fotograficznych.

Wśród nagrodzonych znalazły się również prace naszych uczennic z gimnazjum- w kategorii prace plastyczne nagrody otrzymały: Zuzanna Belkiewicz i Natalia Karwecka, a wyróżnienia: Aleksandra Dacko i Sara Suryś. W kategorii fotografia wyróżnienie otrzymała Natalia Basarab.

Uroczystość poprowadziły: Jolanta Wiśniewska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 i Wioletta Miś, nauczycielka plastyki, pomysłodawczyni i główna organizatorka konkursu. Imprezę uświetnił występ dwóch wokalistek: Kai Wismont, uczennicy klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Katarzyny Dacków, studentki, absolwentki Gimnazjum nr 2.

Podczas uroczystości jako podziękowania zostały również wręczone upominki dla sponsorów- oprawione prace młodych artystów.XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Witkacy i ja"XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Witkacy i ja"
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013