Aktualności

23 maja 2019, 7:51Kampania „tymrazemglosuje.eu” Szkole Podstawowej nr 11

Kampania „tymrazemglosuje.eu” Szkole Podstawowej nr  11
Szkoła wzięła udział w kampanii „tymrazemglosuje.eu” organizowanej przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk. Szczególnie zaangażowali się uczniowie z klas 3b i 3c gimnazjum. W ramach kampanii przeprowadzili akcje pro-frekwencyjne, by zwiększyć uczestnictwo młodzieży w życiu społecznym i świadomość uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kampania została przeprowadzona 9,10 i 13 maja 2019r. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem lekcji o Parlamencie Europejskim. Chętnie uczestniczyli w oglądaniu prezentacji, w pracach grupowych oraz różnych zagadkach i quizach. Młodsi uczniowie bardzo radośnie reagowali na nasze koleżanki przebrane w unijne stroje: kapelusze na głowach, gwiazdy we włosach. Do współpracy zaprosiliśmy Samorząd Uczniowski ,który przeprowadził w ramach kampanii gry planszowe dotyczące wiedzy o UE-"Gwiezdny Krąg". Na lekcjach uczniowie zadawali prowadzącym dużo interesujących pytań. Odbiór kampanii był bardzo pozytywny. Uczniowie stwierdzili, że w aktywny i zabawowy sposób zdobyli wiedzę. Pozytywnie zaskoczył odbiór treści przez młodszych uczniów, którzy interesowali się tematem i wpływem ich decyzji na dalsze funkcjonowanie i przyszłość UE. Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursie ogłoszonym przez SU na najciekawszy plakat wyborczy promujący UE. Szkoła została oplakatowana i nabrała uroczystego wyglądu.
Działania były skierowane do uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 w Słupsku. Lekcje pro-frekwencyjne zostały przeprowadzone dla rodziców na szkolnych wywiadówkach. Działania spotkały się z aprobatą rodziców, którzy stwierdzali, że takie programy mają sens. Najciekawsze były zabawy i kampania, która podobała się wielu osobom. Prace w grupach podczas lekcji o parlamencie bardzo zintegrowały młodzież naszej szkoły, którzy czerpali radość z bycia razem.
Kampania „tymrazemglosuje.eu” Szkole Podstawowej nr  11Kampania „tymrazemglosuje.eu” Szkole Podstawowej nr  11Kampania „tymrazemglosuje.eu” Szkole Podstawowej nr  11
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013