Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

6 czerwca 2019, 12:14
Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Dnia 5 czerwca Bratki i Maki z „Tęczowej Doliny”wzięły udział w Dniu Godności i Walki z Dyskryminacja Osób Niepełnosprawnych organizowanym w naszym mieście po raz dziewiętnasty, przez Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Słupsku. Dzień ten ma pokazywać osobom zdrowym, że niepełnosprawni funkcjonują wśród nich. Takie spotkanie jest potrzebny po to, byśmy mogli się ze sobą integrować.

Podczas imprezy integracyjnej można było skorzystać z licznych atrakcji. Były zarówno występy osób pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych. Nasze Maki pięknie zaśpiewały piosenkę pt. "Błękitni czarodzieje". Można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, skorzystać z konnej przejażdżki z fundacją "Nadzieja", pomalować twarz. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały sprzęt wojskowy i wóz strażacki. Z wielką radością skakały na dmuchanych zjeżdżalniach. Pełni wrażeń i dodatkowo zmęczeni upałem wróciliśmy do przedszkola.


Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.