Aktualności

19 czerwca 2019, 9:40Udział SP – 11 w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”

Udział SP – 11 w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”
Szkoła Podstawowa nr 11 w Słupsku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” (organizator – miesięcznik „Biblioteka w Szkole”; pod patronatem, m. in.: Biblioteki Narodowej, „Gazety Wyborczej”, Instytutu Książki). Cel główny ww. akcji – to promowanie książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Podstawową formą uczestnictwa było zgromadzenie w jednym miejscu uczniów z książkami oraz wspólne czytanie. W SP-11 uczestników tego wydarzenia czytelniczego zaproszono na boisko szkolne. Miejsce spotkania wyznaczyli uczniowie z klasy VII b, przygotowując zawieszony na drzewach transparent z hasłem akcji. Zgromadzeni uczniowie zajęli miejsca na ławkach i trawie, aby razem ze swoimi rówieśnikami z całej Polski o tej samej godzinie (w tym roku – dziesiątej) spotkać się z bohaterami swoich ulubionych książek.

Ogromną radość dzieciom i młodzieży sprawiła wychowawczyni klasy I b – Pani Aurelia Gibka-Pukielko, zapraszając uczniów do udziału we wspólnej interpretacji wierszy Juliana Tuwima.

Jesteśmy przekonani, że osiągnęliśmy cele wyznaczone przez organizatorów – ukazaliśmy tym uczniom, którzy kontakt z książką wciąż traktują jako przykry obowiązek, iż czytanie w niecodziennych okolicznościach może kojarzyć się z czymś przyjemnym, z relaksem i radością. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w akcji czytelniczej. Następna edycja…już za rok. Zapraszamy!
Udział SP – 11 w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”Udział SP – 11 w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”Udział SP – 11 w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”Udział SP – 11 w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”Udział SP – 11 w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013