Pożegnanie starszaków w "Tęczowej Dolinie" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Pożegnanie starszaków w "Tęczowej Dolinie"

21 czerwca 2019, 7:43
Pożegnanie starszaków w "Tęczowej Dolinie"

Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Dla wielu starszaków kończy się bowiem okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy.

17 czerwca, starszaki z grupy ,,Niezapominajki”, polonezem rozpoczęły uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/19 w Przedszkolu Miejskim Integracyjnym nr 32 ,,Tęczowa Dolina”. Absolwenci żegnali się śpiewając piosenki i recytując przygotowane specjalnie na tę okazję wiersze, wspominając czas spędzony w przedszkolu. Oprawę muzyczną tej uroczystości przygotowała nasza pani rytmiczka – pani Katarzyna. Pod jej czujnym okiem dzieci przygotowały kilka utworów z układem choreograficznym: ,,Na scenie”, ,,Jestem sobie mały misio”, ,,Krakowiak”, ,,Tęcza, Tęcza cza, cza, cza”, ,,Kiedyś będę kapitanem”, ,,Taniec ze wstążkami” i ,,Pożegnanie”. Dwa ostatnie utwory wywarły największe wrażenie na rodzicach i zaproszonych gościach. Naszych Absolwentów pożegnała delegacja dzieci z grupy ,,Maki”, które przejęły klucz od ,,Tęczowej Doliny”. Teraz to one będą reprezentować nasze przedszkole, jako najstarsza grupa. Część artystyczna uwieńczona została ogromnymi brawami!

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom za cztery wspólne lata. Wyróżnionym z nich wręczyła pamiątkowe Podziękowania - za ich ogromną pracę i wkład na rzecz przedszkola. W dalszej części uroczystości odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i upominków Absolwentom ,,Tęczowej Doliny”. Każde dziecko zostało wywołane przez Panią Dyrektor, a następnie nagrodzone gromkimi brawami przez rodziców i zaproszonych gości.

Pani Kamila, w imieniu pani Oli, pani Joli i swoim własnym, podziękowała dzieciom – swoim starszakom za codzienny uśmiech i radość jaką je obdarowywały, za entuzjazm i spontaniczność. Życzyła im przede wszystkim zdrowia, uśmiechu, powodzenia i sukcesów w szkole. Pogratulowała również rodzicom tak wspaniałych dzieci. Życzyła także pociechy i zadowolenia z Absolwentów w przyszłości oraz podziękowała za owocną współpracę. Uroczystości zakończyły się podziękowaniami rodziców i dzieci skierowanymi do Pani Dyrektor, do pań i do pracowników przedszkola. Po tak pięknym występie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni przez panią Olę na smaczny tort z napisem ,,Pożegnanie Starszaków”. Po słodkim poczęstunku nadszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia, które będą miłym wspomnieniem za kilka lat.

Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/19, przeniesie się na czas wakacyjny. Życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń oraz sukcesów w nauce już od września…


Pożegnanie starszaków w "Tęczowej Dolinie"Pożegnanie starszaków w "Tęczowej Dolinie"Pożegnanie starszaków w "Tęczowej Dolinie"Pożegnanie starszaków w "Tęczowej Dolinie"Pożegnanie starszaków w "Tęczowej Dolinie"Pożegnanie starszaków w "Tęczowej Dolinie"