Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11

24 czerwca 2019, 8:20
Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11

Ostatni dzień roku szkolnego 2018/2019 klasa ósma i sześć klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 11 w Słupsku świętowały w Teatrze Nowym. W ten dzień uczniowie odbierali świadectwa ukończenia szkoły, żegnali się z wychowawcami i nauczycielami – to była radosna i wyczekiwana chwila. Jej towarzyszyły zgoła odmienne emocje, bowiem Barbara Kujat dyrektor SP 11 dokonała zamknięcia Gimnazjum nr 5 im. Sejmu Polskiego. Pośród wielu zaproszonych gości byli ci, którzy pamiętali początki gimnazjum i ze wzruszeniem wsłuchiwali się w słowa dyrektora o początkach, sile tradycji, sukcesach, zmianach, jubileuszach, wychowankach i o tym, że koło historii jest bezwzględne. Kiedy już wszyscy zostali uhonorowani i odebrali swoje świadectwa, zaświadczenia z wynikami egzaminów, honorowe odznaki Złota Tarcza, Złota Sowa, Srebrna Sowa, statuetki Sportowca Roku i dyplomy, szkoła pożegnała się ze swoimi absolwentami słowami:

„Droga Uczennico, Drogi Uczniu

Mam świadomość, że jestem jedną z wielu szkół, które się pojawiły i pojawią na Waszej edukacyjnej drodze. Chcę jednak żebyście wiedzieli, że Wy dla mnie jesteście kimś szczególnym i na zawsze macie kawałek miejsca w moim sercu. Gdybyście kiedyś mieli trudniejszy czas, to wiedzcie o tym, że choć mnie już nie ma, to są nauczyciele, którzy w Was mocno wierzą. Pożegnania są trudne.... Ale w życiu nie chodzi o to, by było łatwo, ale wartościowo. Niech Twojej dalszej drodze przyświecają słowa:

WARTO – ryzykować

WARTO – wychodzić ze swojej strefy komfortu

WARTO – łamać schematy

WARTO – robić więcej niż tylko to, czego od ciebie wymagają

WARTO – żyć bardziej, mocniej, mądrzej

WARTO - odważnie kroczyć po świecie, bo on was potrzebuje, dokładnie takich, jacy jesteście.”
Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11Uroczyste pożegnanie 3 klas gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11