Wytańczone srebro na Mistrzostwach Świata - sukces uczennic z SP 10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wytańczone srebro na Mistrzostwach Świata - sukces uczennic z SP 10

14 października 2019, 10:16
Wytańczone srebro na Mistrzostwach Świata - sukces uczennic z SP 10

11 października uczennice Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku w wieku 12 - 15 lat wytańczyły drugie srebrne wicemistrzowskie miejsce w kategorii DISCO SHOW na World Championship Artistic Dance WADF, które odbyły się w Płocku.

Dziewczęta w ubiegłym roku zdobyły 2 miejsce na Mistrzostwach Polski w Goleniowie, więc jest to pierwszy tak wielki sukces dziewcząt. Trójka dziewcząt z zespołu to mistrzynie świata z ubiegłorocznych mistrzostw tanecznych, które odbyły się w Libercu. Dzięki pasji, ambicji, współpracy i olbrzymim zaangażowaniu całego zespołu, w tym również rodziców udało się stanąć na podium. Poziom zawodów był bardzo wysoki, uczestników około 3 tysięcy, więc tym bardziej cieszy taki wynik.

Nie można pominąć młodszej grupy dziecięcej KIDS SMILE, która zajęła zaszczytne 4 miejsce przy ogromnej konkurencji rywalizując z najlepszymi na świecie!
Trenerem zespołu jest Małgorzata Węc, na co dzień nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 10, a popołudniami trener i instruktor tańca. Gratulujemy!