Uczniowie a historia - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Uczniowie a historia

28 października 2019, 8:20
Uczniowie a historia

Mury Akademii Pomorskiej w Słupsku gościły w dniu 25 października br. pięcioro uczniów z ZSE, którzy zmierzyli się z testem w ramach konkursu historycznego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku. Okazją do przeprowadzenia konkursu była niedawna 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Młodzież rywalizowała w pytaniach testowych, które sprawdzały wiedzę z okresu największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości.

Uczniowie mieli okazję posłuchać wykładu profesora Wojciecha Skóry z Akademii Pomorskiej i przekonać się, jak to jest być studentem. Co ciekawe, po wykładzie cześć młodzieży, korzystając z okazji, wdała się z profesorem w gorącą polemikę, wykazując przy tym dużą pasję poznawczą i zacięcie historyczne.

Konkurs zaszczycili swoją obecnością dyrektor Wydziału Edukacji - pani Anna Sadlak wraz z zastępczynią - panią Bogną Winiarczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku - pani Danuta Rakowska wraz z zastępcą - panem Mariuszem Kraskowskim oraz pan Kamil Bierka – radny Rady Miasta Słupska.

Gorące podziękowania za organizację i przeprowadzenie konkursu należą się panu Szymonowi Smentkowi, który odpowiadał za jego przebieg z ramienia MBP.

Mimo iż nie udało nam się odnieść sukcesu w postaci zwycięstwa, piątkowe przedpołudnie minęło szybko i niezwykle pouczająco. Już czekamy na kolejne spotkania z historią w tle.

Wszystkim reprezentantom „Ekonomika”: Oliwii Kończak, Natalii Stachowiak, Kubie Chancewiczowi, Danielowi Hernerowi i Kacprowi Jaromirowi serdecznie gratulujemy zaangażowania w przygotowania do konkursu!

Uczniowie a historiaUczniowie a historiaUczniowie a historia