Aktualności

24 lutego 2020, 7:26SZKOLNE SAFARI - KONFERENCJA UCZNIOWSKA

SZKOLNE SAFARI - KONFERENCJA UCZNIOWSKA
Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku już drugi rok uczestniczą w projekcie Szkolne Safari. To międzynarodowy projekt edukacji przyrodniczej dla dzieci, zachęcający do poznawania i ochrony dzikiej przyrody. Uczestnicy projektu poznają przyrodnicze piękno swoich regionów, następnie dzielą się odkryciami z rówieśnikami innych krajów przygotowując relacje i prezentacje edukacyjne oraz artystyczne.
19 lutego w SP5 odbyła się Dziecięca Konferencja „Szkolne Safari”. Gościem był p.Krystian Tyrański - podróżnik, dziennikarz, prezenter Polskiego Radia Dzieciom i twórca programów edukacyjnych dla dzieci. Konferencja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9:00 połączeniem na żywo z Polskim Radiem Dzieciom.
Podczas konferencji uczestnicy zdawali relacje z aktywności projektowych, ilustrując je zdjęciami i filmami. Następnie, dzięki p.Krystianowi Tyrańskiemu, uczestniczyli w dwugodzinnej, edukacyjnej przygodzie. Tematem przewodnim pierwszej części były lodowce a w drugiej pokazane były warunki życia uczniów w afryce i ich troska o czystość oceanów. Dziennikarz przygotował dla uczniów niezwykłą niespodziankę. Przywiózł 28 bębnów i poprowadził również warsztaty muzyczne. Każdy uczestnik mógł tworzyć akompaniament do „dzikich piosenek”.
To był niesamowity, pełen wrażeń dzień projektowy w naszej szkole.
Koordynator projektu - D.Dankowska
SZKOLNE SAFARI - KONFERENCJA UCZNIOWSKASZKOLNE SAFARI - KONFERENCJA UCZNIOWSKASZKOLNE SAFARI - KONFERENCJA UCZNIOWSKA
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Referat Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, informatycy@um.slupsk.pl
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, e-mail: edukacja@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205, 210

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013