SZKOŁA JEST FAJNA! Dołącz do akcji na facebooku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

SZKOŁA JEST FAJNA! Dołącz do akcji na facebooku

6 kwietnia 2020, 14:57

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,
niech podniesie rękę w górę ten, kto choć raz w życiu pomyślał: "Jak ja nie cierpię swojej szkoły!", "Sto razy bardziej wolałbym uczyć się w domu!", "Budzik? Nie wstaję, zostaję w łóżku!", "Po co mi codzienne chodzenie do tej szkoły?!".
Tymczasem nieoczekiwanie nastały dla nas trudne czasy. Od kilku tygodni widujemy się tylko na monitorach komputerów lub wyświetlaczach telefonów. Piszemy do siebie setki wiadomości, ale nie możemy wyrazić wszystkiego, co czujemy. Brakuje nam kolegów i koleżanek z ławki, żywo gestykulującego nauczyciela, pani da trzy, bo mama mnie zabije, zbawiennego dźwięku szkolnego dzwonka, świdrującego każdy kąt wzroku dyrektora, ciepłego spojrzenia wychowawcy i dwupasmowego ruchu na korytarzu. Po prostu brakuje nam siebie nawzajem! Nagle tęsknimy za szkołą jak wcześniej za domem...
Skąd to wiemy? Bo nam o tym piszecie! Aktualnie każdego dnia niechcący odkrywamy, jak bardzo ważna jest dla Was szkoła i jak mocno przywiązaliście się do ludzi, którzy ją tworzą. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że zdalne nauczanie jest stanem i narzędziem przejściowym. Doceniamy je, uczymy się go dzień po dniu, korzystamy z jego możliwości, ale nie zastąpi nam ono naszej tradycyjnej szkolnej codzienności. Codzienności, w której każdemu można spojrzeć głęboko w oczy i zobaczyć w nich autentyczne przywiązanie. Codzienności, którą tworzą bliskie, a nie wirtualne relacje.
Tworzymy szkolną rodzinę. Jesteśmy za siebie odpowiedzialni i służymy sobie wsparciem. I -jak to w rodzinie - tęsknimy za jej członkami! Nawet jeśli czasami się na nich dąsamy.
"Ekonomik" ze Słupska już to poczuł, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nasza społeczność już nie ma wątpliwości, że pobyt w murach szkoły jest lepszy od nauczania online. Zgadzacie się z nami?
Postanowiliśmy stworzyć wirtualną przestrzeń, w której znowu się spotkamy. Tym razem po to, aby móc podzielić się swoimi przemyśleniami i tęsknotami! Wspomnieniami i anegdotami z życia szkoły! Smutkami i radościami!
Jeśli zgadzacie się z nami, że #SZKOŁA JEST FAJNA!, dołączcie do naszego wydarzenia na facebooku i udostępnijcie je na swoim profilu! W komentarzach podzielcie się tym, co Wam teraz w duszy gra. Wklejajcie zdjęcia ze szkolnych murów z #SZKOŁA JEST FAJNA! lub bez.

LINK DO WYDARZENIA TUTAJ: