Wyniki III Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Z ręką w kieszeni idę przez świat" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wyniki III Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Z ręką w kieszeni idę przez świat"

1 czerwca 2020, 8:21

Szanowni Uczestnicy,

ogłaszając III Międzyszkolny Konkurs Literacki „Z ręką w kieszeni idę przez świat”, nie przypuszczaliśmy, że zakończy się on w tak szczególnym czasie, jakim jest pandemia. Oczami wyobraźni widzieliśmy uroczystą galę wręczenia nagród laureatom, wspólne wysłuchanie nagrodzonych tekstów i wykonanie zbiorowej fotografii upamiętniającej finał rywalizacji. Niestety, chociaż pozostaje nam wielki niedosyt, z przyjemnością ogłaszamy, że pracujące w trybie specjalnym jury, ustaliło werdykt i jest gotowe go przekazać!

Wcześniej jednak pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim Uczestnikom konkursu, bo pokazali nam wrażliwe serca, Nauczycielom-Opiekunom, bo pozwolili swoim podopiecznym rozwinąć skrzydła oraz Dyrektorom, bo potrafili zmobilizować zarówno uczniów, jak i nauczycieli, do pracy nad trudnym, dodatkowym zadaniem. Stworzyliście niezapomniane dzieła literackie, których lektura była czystą przyjemnością. Najchętniej osobiście pogratulowalibyśmy laureatom, uścisnęlibyśmy im dłonie i uśmiechem podziękowalibyśmy za otwartość serc i dojrzałość czucia.

Na III Międzyszkolny Konkurs Literacki wpłynęło/wpłynęły:

- w kategorii: poezja – szkoły podstawowe: 40 tekstów,

- w kategorii: proza – szkoły podstawowe: 5 tekstów,

- w kategorii: poezja – szkoły ponadpodstawowe/ponadgimnazjalne: 13 tekstów,

- w kategorii: proza – szkoły ponadpodstawowe/ponadgimnazjalne: 4 teksty.

Niestety, nie wszystkie teksty spełniały wymogi regulaminowe konkursu. Braki formalne uzupełnialiśmy na bieżąco, dzięki czemu udało się ostatecznie zakwalifikować kilka utworów do konkursu i skonfrontować je z pozostałymi. Wśród przesłanych przez uczestników tekstów znalazły się takie, które w żaden sposób nie nawiązywały do myśli przewodniej tegorocznego konkursu, teksty już nagradzane w innych konkursach oraz plagiaty.

Po wnikliwej weryfikacji jury oceniło w sumie 57 tekstów. Spośród ich autorów wybrało laureatów III Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Z ręką w kieszeni idę przez świat”. Oto oni!


Szkoły podstawowe - poezja:

1. Bartosz Juchniewicz - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Stefana Starzyńskiego w Słupsku,
2. Jakub Dusza - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku,

3. Otylia Kwiecień - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku.

Wyróżnienia: Olivier Pokrzywniak - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Stefana Starzyńskiego w Słupsku, Lena Hinc - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Stefana Starzyńskiego w Słupsku.


Szkoły podstawowe - proza:
1. Oliver Pokrzywniak - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Stefana Starzyńskiego w Słupsku,
2. Natalia Żądełek - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku,

3. Stanisław Kozarski - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Stefana Starzyńskiego w Słupsku.


Szkoły ponadpodstawowe - poezja:
1. Sara Zychowicz - I Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku,
2. Magdalena Wietrzyńska - II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku,

3. Noemi Szwajkowska - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku.

Wyróżnienie: Wiktoria Grzegorzewska - Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku.

Szkoły ponadpodstawowe - proza:
1. Oliwia Węglińska - IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku,

2. Magdalena Nieborek - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku,
3. Klaudia Ogórek - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku.


W konkursie udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, I LO, II LO, IV LO, V LO, ZSP nr 1, ZSMiL, ZSE, I LO Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku.
Przekrój tematyczny ocenionych tekstów był ogromny: od radosnych i chwalących życie opowiadań po smutne i melancholijne wiersze. Pisaliście o blaskach i cieniach codziennego życia, przyjaźniach, miłości, szkole i o swoich głęboko ukrytych marzeniach. Okazało się, że wędrowanie ma dla Was wymiar metaforyczny – jest podróżą w głąb własnego wnętrza. Doceniacie jego wartość i potrzebę ciągłego poznawania…

Laureaci III Międzyszkolnego Konkursu otrzymają, zgodnie z tradycją, dyplomy oraz nagrody książkowe. Niestety, nie możemy ich wręczyć osobiście, dlatego tym razem (a jest to pierwszy taki moment) przekażemy je Waszym Dyrektorom, którzy nagrodzą Was w naszym imieniu po powrocie do szkół.

Dziękujemy Wam za udział w naszym konkursie i zapowiadamy, że już we wrześniu ogłosimy na stronie www.ekonomik.slupsk.pl jego czwartą edycję!


Renata Draszanowska

Dyrektor ZSE

i Organizatorzy konkursu