Nauczyciele z "Ekonomika" będą się szkolić za granicą! - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Nauczyciele z "Ekonomika" będą się szkolić za granicą!

1 października 2020, 8:38
30 września 2020 roku słupski "Ekonomik" rozpoczął realizację projektu Profesjonalni, Otwarci, Nowocześni i Aktywni, czyli rozwój kompetencji kadry ZSE, w celu podniesienia jakości pracy szkoły, realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Akcji 1 Mobilność kadry edukacji szkolnej. Jest to pierwszy projekt "Ekonomika" skierowany do nauczycieli i pedagogów ZSE. Wartość projektu to 28 221 EURO.
Projekt ma na celu szeroko pojęty rozwój kadry i całej społeczności szkolnej, a tym samym ma przyczynić się do wzrostu jakości pracy szkoły i służyć umiędzynarodowieniu edukacji. W ramach projektu nauczyciele realizować będą zagraniczne mobilności: job shadowing - obserwacje pracy nauczycieli we Włoszech oraz kursy i szkolenia w Barcelonie, Maladze Valencii, których tematyka dotyczyć będzie: stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, nowoczesnych metod kształcenia, gier w edukacji oraz metod pracy w międzykulturowych zespołach klasowych.
Podejmujemy te działania z myślą o rozwoju własnych kompetencji zawodowych i osobistych, ale przede wszystkim z myślą o Was wszystkich – naszych uczniach.Trzymajcie zatem kciuki za powodzenie projektu:)