Dyktando zimowe - sposób na nudę w czasie ferii - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Dyktando zimowe - sposób na nudę w czasie ferii

21 grudnia 2020, 11:23
Dyktando zimowe - sposób na nudę w czasie ferii

Co można robić w domu w czasie zbliżających się ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o nagrody! Do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zaprasza portal edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom szkół oraz dorosłym, rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dołączono szczyptę rywalizacji o liczne nagrody.

Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie ze startem świątecznej przerwy w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą stopniowo pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. W sumie przygotowano ich sto! Za uzupełnienie każdego dyktanda konkursowego użytkownik serwisu będzie otrzymywał punkty. Nagradzana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium otrzymają zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się w całości przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Powodzenia!