Igor Sadowski - uczeń MECHANIKA zdobył indeks Akademii Morskiej w Szczecinie - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Igor Sadowski - uczeń MECHANIKA zdobył indeks Akademii Morskiej w Szczecinie

26 stycznia 2021, 11:36
UCZEŃ MECHANIKA - IGOR SADOWSKI - TRZYMA W RĘKU INDEKS AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE
8 grudnia 2020r., Igor Sadowski, uczeń klasy 4 c T, zdobył indeks na dowolny wybrany przez siebie kierunek studiów na Akademii Morskiej w Szczecinie!!!! BRAWO!
Igor wziął udział w konkursie "MEW- y 2020: trendy i wizje rozwoju morskiej energetyki wiatrowej" Akademii Morskiej w Szczecinie w kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Jego projekt uzyskał bardzo pozytywne opinie komisji konkursowej. Igor zdobył III nagrodę z dziesięciu możliwych - indeks na dowolny wybrany przez siebie kierunek studiów.
Zadanie konkursowe polegało na znalezieniu nowych zastosowań dla morskich elektrowni wiatrowych. Swój projekt Igor oparł na wcześniej nagradzanym w innym konkursie, wykonanym przez siebie modelu statku towarowego zasilanego wodorem, który zdecydował dalej rozwijać.
Dzięki wprowadzonym innowacjom powstał praktycznie zupełnie nowy projekt - model elektrowni wiatrowej, której cała produkcja jest przeznaczona na zasilanie statków.
GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU PRZEDE WSZYSTKIM IGOROWI, ale również jego szkolnemu opiekunowi naukowemu - Panu Marcinowi Ślufarskiemu.