Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 w Szkole Podstawoej nr 11 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 w Szkole Podstawoej nr 11

19 lutego 2021, 7:46
Nauczyciel przedstawia na tablicy multimedialnej prezentację

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli
i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

My również zgłosiliśmy do organizatora swój udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach obchodów święta DBI 9 lutego w klasach II i III odbyły się prelekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się co to jest netykieta, czemu służy i dlaczego jest ważna. Rozwiązywali quizy interaktywne, krzyżówki tematyczne, karty pracy. Rodzice uczniów naszej szkoły o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu i zagrożeń w sieci mogą dowiedzieć się z informacji umieszczonych na stronie szkoły w zakładce pedagog.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu zainicjowały przystąpienie uczniów naszej szkoły do programu „LOGUJ SIĘ Z GŁOWĄ”, w ramach którego uczniowie klas II i III będą pogłębiali swoją wiedzę o bezpiecznym Internecie, podczas cyklicznych spotkań z koordynatorami projektu.
Uczniowie pokazują plakaty