Aktualności

25 marca 2021, 8:46Ogólnopolski konkurs plastyczny „Logo w tematyce praw dziecka”

Uczniowie prezentują dyplomy

Dnia 18 marca 2021r. odbyło się spotkanie (online) laureatów Ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Logo w tematyce praw dziecka” z Rzecznikiem Praw Dziecka (w latach 2008–2018) - doktorem nauk społecznych, kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka – Markiem Michalakiem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie: Amelia Małek z klasy II a, Gabriel Lemieszek z klasy III a, Lena Monczak z klasy I a oraz dwoje uczniów z klasy I b - Maksymilian Wirkus i Laura Łuczak. Było trochę obaw i emocji przed spotkaniem z tak ważną osobą. Ponadto, organizatorzy niepokoili się o „jakość połączenia.” Okazało się, że niepotrzebnie! Wszystko udało się znakomicie!

Pan Marek Michalak przybliżył dzieciom działalność instytucji Rzecznika Praw Dziecka. Dużo czasu poświęcił na wytłumaczenie uczestnikom spotkania, co to jest GODNOŚĆ CZŁOWIEKA. Odpowiedział również na pytania uczniów, m.in. „Jaka sprawa była dla niego najtrudniejsza?” „Od kiedy dzieci mogą mieć konto w social – mediach?”, „Kto i w jaki sposób ustala prawa dziecka”? „Czy dzieci w Polsce mają takie same prawa, jak dzieci z innych krajów”? Uczniowie nie tylko „przepytywali” rzecznika, odpowiadali również na pytania pana Marka Michalaka. Trzeba przyznać, że test ze znajomości swoich praw zdali na 5!

W konkursie plastycznym na wykonanie „Logo w tematyce praw dziecka” wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły. Lena Monczak, Amelia Małek i Gabriel Lemieszek otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy spotkania - pamiątkowe dyplomy.
Uczeń klasy III podczas spotkania on-line
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Referat Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, informatycy@um.slupsk.pl
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, e-mail: edukacja@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205, 210

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013