Wyniki IV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wyniki IV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego

15 kwietnia 2021, 10:44

Szanowni Uczestnicy,

ogłaszając IV Międzyszkolny Konkurs Literacki „Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go pierwszy raz”, nie przypuszczaliśmy, że po raz drugi z kolei zakończy się w czasie pandemii i pozbawi nas możliwości zorganizowania uroczystego finału. Oczami wyobraźni widzieliśmy uroczystą galę wręczenia nagród laureatom, wspólne wysłuchanie nagrodzonych tekstów i wykonanie zbiorowej fotografii upamiętniającej finał rywalizacji. Niestety, chociaż znowu pozostaje nam wielki niedosyt, z przyjemnością ogłaszamy, że pracujące w trybie specjalnym jury ustaliło werdykt i jest gotowe przekazać go Wam – młodym Literatom!

Wcześniej jednak pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim Uczestnikom konkursu, którzy w tym trudnym czasie otworzyli przed nami serca i podzieli się swoją filozofią życia. Dziękujemy również Nauczycielom-Opiekunom, bo pozwolili swoim podopiecznym rozwinąć skrzydła i czuwali nad ich warsztatem literackim. Dziękujemy Dyrektorom, bo potrafili zmobilizować zarówno uczniów, jak i nauczycieli, do pracy nad trudnym, dodatkowym zadaniem. Stworzyliście niezapomniane dzieła literackie, których lektura była czystą przyjemnością, choć często podszytą gorzką refleksją.

Na IV Międzyszkolny Konkurs Literacki wpłynęło/wpłynęły:
- w kategorii: poezja – szkoły podstawowe: 5 tekstów,
- w kategorii: proza – szkoły podstawowe: 3 teksty,
- w kategorii: poezja – szkoły ponadpodstawowe: 14 tekstów,
- w kategorii: proza – szkoły ponadpodstawowe: 11 tekstów.

Niestety, nie wszystkie teksty spełniały wymogi regulaminowe konkursu. Braki formalne uzupełnialiśmy na bieżąco, dzięki czemu udało się ostatecznie zakwalifikować kilka utworów do konkursu i skonfrontować je z pozostałymi.
Po wnikliwej weryfikacji jury oceniło w sumie 33 teksty. Spośród ich autorów wybrało laureatów IV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go pierwszy raz”. Oto oni!

Szkoły podstawowe - poezja:
 1. Dobrawa Szuwalska – I Społeczna Szkoła Podstawowa STO,
 2. Olivier Pokrzywniak - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Stefana Starzyńskiego w Słupsku,
 3. Jakub Dusza - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku.
Szkoły podstawowe - proza:
 1. nie przyznano,
 2. Mateusz Kwiatkowski – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów,
 3. Weronika Gwóźdź-Sproketowska - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów.
Szkoły ponadpodstawowe - poezja:
 1. Martyna Podlipna - Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego,
 2. Elżbieta Boroszko - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego,
 3. Małgorzata Ponichtera – V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta.
Szkoły ponadpodstawowe - proza:
 1. Paweł Szczepański – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO im. Zjednoczonej Europy,
 2. Wiktoria Różycka - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku,
 3. Adrianna Wojtczak – Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica/Wiktoria Lew-Kiedrowska - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.
Wyróżnienie: Aleksandra Zagorodnikow – Technikum Weterynaryjne w Zespole Szkół Informatycznych.

W konkursie udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa prowadzona przez STO, I LO, V LO, ZSP nr 1, ZSMiL, ZSE, I LO Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku, Zespół Szkół Informatycznych.
Pisaliście o blaskach i cieniach codziennego życia, przyjaźniach, miłości, lękach i głęboko ukrytych marzeniach. Nie brakuje Wam apetytu na życie, ale boicie się go…
Laureaci IV Międzyszkolnego Konkursu otrzymają, zgodnie z tradycją, dyplomy oraz nagrody książkowe. Niestety, nie możemy ich wręczyć osobiście, dlatego przekażemy je Waszym Dyrektorom, którzy nagrodzą Was w naszym imieniu po powrocie do szkół.

Dziękujemy Wam za udział w naszym konkursie i zapowiadamy, że już we wrześniu ogłosimy na stronie www.ekonomik.slupsk.pl jego piątą edycję!
Renata Draszanowska
Dyrektor ZSE
i Organizatorzy konkursu