Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku dołączył do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku dołączył do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

26 kwietnia 2021, 8:23

Od kwietnia uczniowie ZSE mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki prowadzenia firmy – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realnych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualnym przedsiębiorstwem.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń
i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników - to zadania, z którymi zmierzą się już niebawem nasi uczniowie w ramach rozpoczynających się praktyk zawodowych. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami, będą mogli przekonać się, jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

Wirtualny biznes – realne kompetencje

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmy produkcyjne, handlowe i usługowe. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym zajęcia będą bardziej angażujące młodzież i znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Nauczyciel jako mentor biznesu

Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój, a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymali: Katarzyna Rydzewska, Elżbieta Buca-Mularczyk, Joanna Gumienna, Sylwia Golec-Kostrzewa, Anna Król, Ilona Samuła, Aleksandra Adamowicz.

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.