„Łapka do góry” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Łapka do góry”

7 maja 2021, 11:51
Zwierzęta grupy trzymają  kciuka do góry

Każdy z nas praktycznie codziennie ma kontakt ze zwierzętami, nawet jeśli sam nie posiada pupila na własność. Spotykamy je w różnego rodzaju sytuacjach. Dzieci i dorośli często zapominają o tym, że zwierzęta nie mają zdolności myślenia i funkcjonowania jak istoty ludzkie. Dlatego też uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku pod opieką Pani Moniki Skwarek – nauczycielki matematyki, postanowili połączyć swoje siły i możliwości, aby zwalczyć ogromny problem społeczny naszych przyjaciół– zwierząt. W ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii uczniowie utworzyli swój własny projekt o nazwie „Łapka do góry” i podejmują własne akcje społeczne.

Młodzi, podążający ścieżką edukacyjną przyszłego weterynarza w ramach swoich działań edukują innych, prowadzą webinaria, live’y, edukacyjne konta na instagramie, facebooku i tik toku.

Uświadamiają społeczeństwo w następującej tematyce: jakie problemy popełniamy przy wychowywaniu zwierząt? jak należy się zachowywać przy spotkaniu np. pieska w parku? jakie skutki mają wyrzucone w obecnej sytuacji „zwykłe maseczki” w lesie, czy na plaży? czy mają one wpływ na bezbronne zwierzęta? Edukacja w tym temacie jest bardzo istotna, ludzie często nie zwracają uwagi na tak proste rzeczy.

Uczniowie pozyskali również partnerów swoich działań, weterynarza w Sławnie i producenta karmy w Słupsku.Uczestnicy intensywnie działają, bo wiedzą, że w grupie siła. Dlatego też by, zrealizować swój cel zorganizowali również zbiórkę na rzecz zwierząt, do której serdecznie zapraszamy:

1. https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/nie-badz-gapa-daj-piataka-pomagamy-potrzebujacym-zwierzetom-lapka-do-gory

2. https://zrzutka.pl/uc26dm

Na aukcji młodzież sprzedaje różne przedmioty, prace wykonane przez uczniów naszej szkoły, czy poradnik dla zwierząt stworzony przez nas specjalnie na tę okazję, a także dobrowolne cegiełki.

Daj łapkę do góry i razem z nami zachęć społeczeństwo do kochania czworonożnych przyjaciół, a tym samym przyłączysz się do poprawy ich życia. Czy tego nie pragnie każdy z NAS ?


Plakat "Wiele zwierząt uratujesz jak maseczkę poprawnie zutylizujesz".