MALI OGRODNICY W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 3 W SŁUPSKU - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

MALI OGRODNICY W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 3 W SŁUPSKU

11 maja 2021, 11:30
Uśmiechnięte przesdszkolaki stoją w ogrodzie przedszkolnym i w ręku trzymają kwiatka wiosennego do zasadzenia.
W dniu dzisiejszym (11.05.2021 r.) w naszym przedszkolu odbyła się akcja pt. „Kwiatki na rabatki”. Z pomocą nauczycieli przedszkolaki posadziły wiosenne kwiaty, które przyniosły do placówki. Pomysł sadzenia tych ozdobnych roślin bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzy oraz z dużym zaangażowaniem je sadziły. Podczas zajęć wychowankowie poszerzyli wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Dzieci zobowiązały się do codziennej pielęgnacji swoich roślin – podlewanie, doglądanie.

Zasadzenie kwiatów wiosennych takich jak begonie, aksamitki, goździki itp. pozytywnie wpłynęło na upiększenie ogrodu przedszkolnego, a także zjednoczyło dzieci w pożytecznej pracy.

Dzieci siedzą na ławeczce i trzymaja kwiatki do zasadzenia.Dwóch chłopców wsadza wkiwtki w ziemie w ogrodze przedszkolnym. W tle widac dzieci siedzące na ławeczce i czekające na swoją kolej.Dziewczynka sadzi kwiatka do doniczki.Dziewczynka w różowej sukience wsadza kwiatka w ziemię, widać Panią która pomaga.Dziewczynka sadzi kwiatki.