Aktualności

2 czerwca 2021, 12:27Kiszenie kwiatów z Kisicielami

Kisiciele z Mechanika prezentują Pani Prezydent, Pani Dyrektor oraz  zgromadzonej młodzieży kiszonki oraz produkty do kiszenia.
Z okazji Dnia Dziecka Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku zorganizował festyn z wieloma atrakcjami. Jedną z nich były warsztaty z kiszenia warzyw, owoców i kwiatów. Tak, kwiaty były tego dnia główną atrakcją. Wszystkie jadalne, pięknie wyglądały w słoikach razem z owocami i warzywami. Każdy mógł podejść i pod okiem Kisicieli przygotować sobie kolorową kiszonkę, którą zabierał potem do domu. Zainteresowanie było spore, zarówno ze strony miłośników kiszonek i kwiatów jak i ze strony mediów. Odwiedziły nas media lokalne jak i ogólnopolskie np. Dzień Dobry TVN. Kilkadziesiąt kiszonek zostało zrobionych, wiedza fermentacji i o kwiatach została przekazana dalej. Brawo Kisiciele z Mechanika.
Media przy stanowisku do przygotowywania kiszonek. Uczeń Mechanika udziela wywiadu dla Radio GdańskStanowisko do przygotowywania kiszonek. Uczeń Marcin przekazuje wiedzę swojej nauczycielce od języka angielskiego o sposobach robienia kiszonek.Stanowisko do przygotowywania kiszonek, pełne jadalnych kwiatów, warzyw i owoców. Uczniowie Antoni oraz Kacper instruują jak przygotowywać kiszonkę.Kisiciele z Mechanika: uczniowie Marcin, Maksymilian oraz Antoni. Główni prowadzący warsztaty z kiszenia.
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Referat Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, informatycy@um.slupsk.pl
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, e-mail: edukacja@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205, 210

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013