Kiszenie kwiatów z Kisicielami - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Kiszenie kwiatów z Kisicielami

2 czerwca 2021, 12:27
Kisiciele z Mechanika prezentują Pani Prezydent, Pani Dyrektor oraz  zgromadzonej młodzieży kiszonki oraz produkty do kiszenia.
Z okazji Dnia Dziecka Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku zorganizował festyn z wieloma atrakcjami. Jedną z nich były warsztaty z kiszenia warzyw, owoców i kwiatów. Tak, kwiaty były tego dnia główną atrakcją. Wszystkie jadalne, pięknie wyglądały w słoikach razem z owocami i warzywami. Każdy mógł podejść i pod okiem Kisicieli przygotować sobie kolorową kiszonkę, którą zabierał potem do domu. Zainteresowanie było spore, zarówno ze strony miłośników kiszonek i kwiatów jak i ze strony mediów. Odwiedziły nas media lokalne jak i ogólnopolskie np. Dzień Dobry TVN. Kilkadziesiąt kiszonek zostało zrobionych, wiedza fermentacji i o kwiatach została przekazana dalej. Brawo Kisiciele z Mechanika.
Media przy stanowisku do przygotowywania kiszonek. Uczeń Mechanika udziela wywiadu dla Radio GdańskStanowisko do przygotowywania kiszonek. Uczeń Marcin przekazuje wiedzę swojej nauczycielce od języka angielskiego o sposobach robienia kiszonek.Stanowisko do przygotowywania kiszonek, pełne jadalnych kwiatów, warzyw i owoców. Uczniowie Antoni oraz Kacper instruują jak przygotowywać kiszonkę.Kisiciele z Mechanika: uczniowie Marcin, Maksymilian oraz Antoni. Główni prowadzący warsztaty z kiszenia.