Kisiciele z Mechanika w Pytaniu Na Śniadanie - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Kisiciele z Mechanika w Pytaniu Na Śniadanie

16 czerwca 2021, 10:11
Uczniowie Maksymilian i Marcin stoją w ogrodzie TVP z prowadzącymi Pytania Na Śniadanie Robertem i Katarzyną oraz nauczycielem Marcinem pozują do zdjęcia przy stole z kiszonkami oraz kwiatami. W tle ściana kolorowych kwiatów.
Kisiciele z Mechanika to grupa młodzieży z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, która zajmuje się kiszeniem warzyw, owoców oraz jadalnych kwiatów. Kiszą w sumie wszystko. Odwiedzają różne szkoły, przedszkola czy instytucje aby przekazać swoją wiedzę o sztuce fermentacji bakteriami kwasu mlekowego. Biorą udział w festynach, jarmarkach oraz różnych wydarzeniach i pokazują jak kisić.
Ich pasją zainteresowała się telewizja. Zaproszeni zostali do TVP do programu Pytanie Na Śniadanie, aby na żywo opowiadać o kiszeniu kwiatów. Kisili bratki, koniczynę, chabry i begonie. Próbowali na wizji fermentowanych stokrotek w miodzie i kiszonych stokrotek w solance.
Przygoda z kiszonkami trwa.
Uczniowie Maksymilian i Marcin stoją w ogrodzie TVP z prowadzącymi Pytania Na Śniadanie Robertem i Katarzyną oraz nauczycielem Marcinem pozują do zdjęcia przy stole z kiszonkami oraz kwiatami. W tle ściana kolorowych kwiatów. Inne ujęcie.Uczniowie Maksymilian i Marcin z nauczycielem Marcinem stoją w studiu Pytania Na Śniadanie. W tle logo PNŚ.Uczniowie Maksymilian i Marcin z nauczycielem Marcinem stoją w studiu Pytania Na Śniadanie. W tle logo PNŚ. Inne ujęcie.