Kiszonki na festynie Rodzin Zastępczych w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Kiszonki na festynie Rodzin Zastępczych w Słupsku

28 czerwca 2021, 13:08
Widok z góry na stół na którym leżą warzywa, owoce i kwiaty. Deski do krojenia, noże, obieraczki i słoiki. Dookoła stołu stoją dorośli, dzieci i młodzież, robią kiszonki.
Kisiciele na festynie dla Rodzin zastępczych organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Pomimo wakacji Kisiciele dalej w akcji. Piękne kiszonki warzywno - owocowe powstały, były także jadalne kwiaty, które jak zwykle robiły ogromne wrażenie. Kwiatki w słoiku to jest to. Kisiciele z Mechanika przekazywali wiedzę jak zrobić taką nietuzinkową kiszonkę. Świetnie spędzony czas. Każdy zainteresowany odchodził zadowolony i z pyszną kiszonką. A chętnych nie brakowało. Rodzice z dziećmi razem kisili, same dzieciaczki ochoczo pracowały jak i młodzież z ochotą wypełniała słoiki.
Przygotowane słoiki z kiszonkami. Pięć słoików w których umieszczone zostały warzywa, owoce oraz kwiaty jadalne.Kisiciele z Mechanika. Od lewej Antek, Marcin i Maks. Rozpoczęcie warsztatów.Ręka trzyma piękną kiszonkę przygotowaną na warsztatach. W słoiku widać warzywa poukładane razem z jadalnymi kwiatami wierzbówki kiprzycy.Ręce trzymają piękną kiszonkę. W słoiku widać czerwoną cebulkę z kwiatami chabra bławatka.