Policjanci z wizytą u trzecioklasistów w „Dziesiątce" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Policjanci z wizytą u trzecioklasistów w „Dziesiątce"

20 września 2021, 8:12
Policjanci i uczniowie w sali lekcyjnej w trakcie pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa w miejscach pobytu dzieci.

Tradycyjnie we wrześniu Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Nasi goście spotkali się z uczniami klas trzecich, by tuż po wakacjach porozmawiać z nimi na temat zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, m.in. podczas pobytu w domu, szkole czy też na podwórku.

Uczniowie z uwagą słuchali wskazówek policjantów, ale też chętnie dzielili się już posiadaną wiedzą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się odblaskowa tuba. Dzieci w praktyce mogły przekonać się, jak ważne jest codzienne noszenie odblasków. Każdy uczeń oczywiście otrzymał pamiątkowy odblask, by jeszcze bardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Inicjatorem i koordynatorem akcji była p. Dorota Laskowska. W podziękowaniu naszym gościom wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane książeczki przedstawiające ich codzienną pracę oraz kwiaty. I już dziś planujemy kolejne spotkanie.

Policjant przeprowadza w klasie doświadczenie z tubą odblaskową.Policjanci wręczają uczniom pamiątkowe odblaski.Wykonane przez dzieci książeczki dla policjantów.