„Przerwa na czytanie” - II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Przerwa na czytanie” - II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie

27 października 2021, 10:35
Uczniowie klas 1-3 wspólnie czytają w holu segmentu E.

26 października 2021r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku wzięła udział w wydarzeniu w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Akcja czytelnicza została przeprowadzona przez nauczycieli bibliotekarzy w trzech etapach. Rozpoczęto w klasach 1-3 w dwóch strefach czytania - na parterze oraz pierwszym piętrze holu dla młodszych uczniów.

Głośne czytanie dzieciom rozpoczęła pani wicedyrektor Beata Pawlak - Hołowienko, a potem chętne dzieci czytały głośno zgromadzonym fragmenty swoich ulubionych książek.

Trzeci etap, dla uczniów klas 4-8, odbył się na głównym holu szkoły, gdzie dyrektor Bogdan Leszczuk przywitał wszystkich i zainaugurował „Przerwę na czytanie”. Potem chętni uczniowie czytali głośno kolegom fragmenty swoich ulubionych książek.

Zabawa przyciągnęła również nauczycieli i innych pracowników szkoły. Bicie rekordu w czytaniu cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, sprawiło dużo radości i na pewno weźmiemy udział w przyszłorocznej akcji.


Hol E parter, uczniowie klas 1-3 pokazują swoje ulubione książki.Hol E piętro, uczniowie klas 1-3 pokazują swoje ulubione książki.Uczniowie klas 4-8 wspólnie czytają na głównym holu szkoły. W tle widać baner z logo akcji Przerwa na czytanie.Pan Dyrektor Bogdan Leszczuk czyta uczniom klas 4-8. Uczniowie siedzą na głównym holu szkoły, w tle widać baner z logo akcji Przerwa na czytanie.Pan Dyrektor Bogdan Leszczuk z uczniami klas 4-8 słucha czytających. Uczniowie siedzą na głównym holu szkoły, w tle widać baner z logo akcji Przerwa na czytanie.