Obchody w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Słupsku z okazji Narodowego Święta Niepodległości - współpraca z 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Obchody w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Słupsku z okazji Narodowego Święta Niepodległości - współpraca z 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku.

10 listopada 2021, 13:39
W pierwszym rzędzie dzieci siedzą, kolejne dzieci stoją ubrane w kolor biało- czerwone.
Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest jednym z ważniejszych świąt państwowych obchodzonych w naszym kraju. Upamiętnia wydarzenia z 1918 roku, kiedy to po 123 latach Polska odzyskała wolność. W ramach obchodów 10.11.2021r. uczestnicy z 11 -19 Hufca Pracy udali się do Miejskiego Przedszkola nr 3 w Słupsku, aby wspólnie z przedszkolakami uczcić ten wyjątkowy dzień. Komendant Piotr Wojciechowski, wychowawca oraz podopieczni hufca zostali bardzo serdecznie przywitani przez dyrekcję, kadrę pedagogiczną oraz dzieci. Na wstępie wspólnie i gromko odśpiewano hymn państwowy- Mazurek Dąbrowskiego. Kolejnym punktem programu były występy przygotowane przez wszystkie grupy przedszkolne. Najmłodsze pociechy zatańczyły poleczkę oraz zaśpiewały piosenkę pt.: ”Jesteśmy Polką i Polakiem”. Średniaki oraz starszaki przygotowały taniec i piosenki z wykorzystaniem biało-czerwonych rekwizytów. Uczestnikom bardzo podobał się występ dzieci, docenili ich zaangażowanie oraz wysiłek całej kadry, włożony w precyzyjne przygotowanie obchodów. W dalszej części programu zaprezentowała się młodzież, która wyświetliła film edukacyjny pt.: „Moja ojczyzna” oraz szereg informacji dotyczących symboli narodowych. Uczniowie ósmej klasy: Bartek, Kamil oraz Marcin zadawali dzieciom pytania o wygląd godła narodowego, flagi oraz treść hymnu. Wspomniano również o dacie powstania patriotycznej pieśni narodowej, nakreślając maluchom jak bardzo odległe to czasy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem(sernik na zimno), na którym nie mogło zabraknąć wypieków nawiązujących kolorystyką do święta niepodległości.
Uśmiechnięte dzieci ubrane w barwy narodowe.Komendant 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku, Dyrektorke Przedszkola Miesjkiego nr 3 w Słupsku i uczstników Hufca, na nimi napis Świeto Niepodległości wszyscy ubraniw barwy narodowe.Rzutnik na którym odwarzyny jest film pod tytułem ,, Jak nazywaja się mieszkańcy Polski ?''Uczestnicy Hufca Pracy 11-19 przedstawiają symbole narodowe.Sernik biało - czrwony z okazji Sięta Niepodległości.Dzieci stoją w półkolu, jeden chłopiec na środku trzyma flage Polski.