To „Lepszy nauczyciel, lepsza szkoła” - Erasmus+ w SP10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

To „Lepszy nauczyciel, lepsza szkoła” - Erasmus+ w SP10

8 grudnia 2021, 9:08
Nauczyciele ze szkoły SP10 z certyfikatami

W ramach projektu Erasmus+ nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku: Paulia Bałbatun, Paulina Reszke i Julita Ślusarczyk brały udział w ostatnim już szkoleniu. Tematem kursu było: „Efektywne nauczanie poprzez wystąpienia publiczne i opowiadanie historii.”

Zajęcia miały charakter przede wszystkim praktyczny. Dotyczyły umiejętności operowania głosem, interakcji w dialogu, rozwiązywania konfliktów w grupie oraz wystąpień publicznych. Szkolenie było solidną dawką pracy w grupie. Podczas zajęć uczestnicy kursu poznali również aspekty teoretyczne opowiadania historii.

Dzięki temu, że w kursie uczestniczyli nauczyciele z Hiszpanii, Węgier i Słowenii uczestnicy wymieniali się doświadczeniami pracy w szkole.

Wyjazd w ramach programu Erasmus+ to również okazja do poznania pięknych Włoch. Szkolenie odbyło się we Florencji, a zostało zakończone wycieczką do najpiękniejszych miast Toskanii: Pizy, Sieny i San Gimignano.

Wyjazd na kurs dał możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego, poznania nowoczesnych form pracy co zaowocuje podniesieniem poziomu kształcenia w szkole. Była to również okazja do poszerzenia swoich horyzontów oraz nawiązania współpracy międzynarodowej w ramach przyszłych projektów.

Grupa kursantów podczas zajęć.Panorama Florencji o zachodzie.