Sukces zespołu wokalnego „Ostinato” ze Szkoły Podstawowej nr 10 na festiwalu „Marina 2021” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Sukces zespołu wokalnego „Ostinato” ze Szkoły Podstawowej nr 10 na festiwalu „Marina 2021”

8 grudnia 2021, 14:49
Wręczanie nagród dla zespołu Ostinato.

Zespół wokalny „Ostinato” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku awansował do Gali Finałowej VII Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Marina 2021”

VII Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „Marina 2021” z uwagi na sytuację epidemiologiczną został zorganizowany w dwóch etapach. 8 listopada 2021 r. jury po wysłuchaniu i obejrzeniu online zgłoszonych występów z udziałem 62 uczestników zakwalifikowało do Gali Finałowej po trzech wykonawców w każdej kategorii.

Gala Finałowa odbyła się 19 listopada br. w Sali Teatralnej GCKiP w Kobylnicy. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, wśród których znalazły się między innymi: rejs Gryfitą, profesjonalne nagrania w studiu Centrum Kultury „Schron”, karty podarunkowe, smartwatch, słuchawki, śpiwory, puzzle, gry planszowe.

Wśród fundatorów nagród byli m.in.: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Generalny Dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych, Wójt Gminy Kobylnica, Prezydent Słupska, Starosta Słupski, Burmistrz Kępic, Burmistrz Lęborka, Burmistrz Ustki, Stowarzyszenie Latarnik, Pomorskie Towarzystwo Muzyczne Makrofon, Morska Jednostka Rakietowa w Siemirowicach, Polskie Ratownictwo Okrętowe Sp. z o.o., Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, Spółdzielnia Socjalna Razem i Urząd Morski w Gdyni.

Organizatorzy zdecydowali, że nagrody dla finalistów, którzy z uwagi na wprowadzoną kwarantannę nie mogli zaprezentować się na Gali Finałowej, przekazane zostaną po zakończeniu kwarantanny w macierzystych szkołach.

Zespół "Ostinato" ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku awansował do Gali Finałowej VII Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej "Marina 2021", jednak z powodów epidemiologicznych nie mógł zaprezentować się na festiwalowej scenie w Kobylnicy.

3 grudnia 2021 r. Jan Wild, prezes słupskiego oddziału LMiR w towarzystwie Żanety Miąskowskiej-Duszy z oddziałowej Komisji ds. Konkursów i Festiwali oraz w obecności Bogdana Leszczuka, dyrektora SP 10 i jego zastępczyni - Ewy Rudnickiej-Baran wręczył dyplomy, nagrody i upominki członkiniom zespołu, a także ich opiekunowi Grzegorzowi Uszkiewiczowi.

„Ostinato” (w okrojonym składzie) zaprezentował swój festiwalowy utwór „Marzenia” przy gitarowym akompaniamencie opiekuna.